مدیر عامل شرکت اب منطقه ای گلستان:

افتتاح ۱۰ طرح عمرانی با اعتبار ۲۹ میلیارد تومان در دهه فجر/ اجرای تخریب آب بندان های غیر مجاز

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: در ایام دهه فجر 72 طرح عمرانی در این حوزه در دست اقدام است که 10 طرح با اعتبار با اعتبار 29 میلیارد تومان افتتاح می شود .

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید محسن حسینی صبح امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر استان که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: از  تعداد ۷۲ طرح عملیات اجرائی ۶۲ طرح با اعتبار ۳۳ میلیارد تومان آغاز می شود که در مجموع کل این اعتبارات ۳۶۲ میلیارد تومان است.

وی افزود: از نمونه طرح هایی که در این دهه افتتاح و یا کلنگ زنی می شود می توان به ۱۰ طرح در آق قلا ، گرگان ۴طرح، آزاد شهر ۳ طرح، گالیکش و مراوه تپه ۱ طرح، کلاله ۵ طرح و مینودشت ۹ طرح اشاره کرد.

حسینی گفت: در رابطه با بهبود آب شرب تعداد ۴ طرح که شامل حفر یک حلقه چاه در غرب گرگان اجرائی می شود و یک فقره چاه در خان ببین، ۳ خلقه چاه در گنید و نوار مرزی و ۳ حلقه چاه در کلاله در دست اجرا قرار میگرد .

وی گفت: در حوزه تاسیسات آبی سد نرماب که یکی از بزرگترین سدهای آی شرب استان است که عملیات تکمیل بدنه خاکی سد به اتما رسیده و مساله محیط زیستی آن نیز انجام شده و امید داریم به زودی آبگیری شود.

حسینی اظهار کرد: ۶ طرح در این ایام از محل سفر ریاست جمهوری با اعتبار یکهزار و ۶۸۰ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود و مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان سال گذشته و  و امسال ۴۸۰ میلیارد تومان به این حوزه تحصیص پیدا کرده است که ادامه تکمیل سد نرماب از محل همین اعتبارات سفر انجام شده است.

وی در رابطه با تخریب اب بندان های غیر مجاز هم گفت: این اب بندان ها با پیگیری استاندار در دستور تحریب قرار گرفته و از پایان دی ماه شروع شده و ۵ مورد تخریب شده و ۵ مورد دیگر در دست تخریب قرار داد  و ۷۵ فقره آب بندان غیر مجاز  در استان وجود دارد که بخش کشاورزی و آب شرب را متضرر کرده است.