معاون عمرانی استاندار گلستان:

افتتاح و کلنگ زنی یکهزار و ۶۷۳ طرح عمرانی در دهه فجر/ مقام اول استان در آموزش دهیاران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: در ایم دهه فجر امسال یکهزار و 673 طرح عمرانی در روستاها و شهرهای استان افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید مهدی مهیایی صبح امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع یکهزار و ۶۷۳ طرح عمرانی یکهزار و ۴۶۰ طرح افتتاح و تعداد ۲۱۳ طرح کلنگ زنی می شود.

وی افزود: کا اعتبارات هزینه شده برای طرح های قابل افتتاح در استان ۲ هزار و ۴۹۰ میلون تومان و برای طرح های که عملیات اجرائی آن آغاز می شود مبلغ یکهزار و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظرگرفته شده است.

مهیایی با بیان اینکه ۳۶ شهرداری در استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: امسال ۸۰ درصد اعتبارات ما در شهرداری ها افزایش پیدا کرده است به طوری که سال گذشته این اعتبار۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و در ۹ ماهه امسال  ۱۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: خرید ماشین الاتبرای شهرداری های استان با اعتبار حدودا ۸۰ میلیارد تومان و به صورت بلاعوض از دیگر دستاوردهای این معاونت برای شهرداری های استان بوده است.

مهیایی بیان کرد: امسال در بخش تخصیص اعتبارات تخصصی به شهرداری های استان مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان به آنها تخصیص پیدا کرده است.

وی افزود: شکل گیری کارگروه منطقه ای کشوری شهرداریها، اجرای طرح های گردشگری برای شهرداری های که قابلیت اجرا دارند ، برگزاری۱۴۰ کارگاه آموزشی برای دهیاران که در کشور گلستان رتبه اول کشوری  را در این زمینه به خود اهتصاص داده است، برگزاری ۳۰ جشنواره فرهنگ اقتصاد روستا، پیگیری بخش پسماند، تشکیل کار گروه ویژه محله های کم برخوردار که ۲۰۲۰ محله کم برخوردار در کشور وجود دارد، اجرای ۴۵۰ طرح عمرانی در مقیاس کوچک و بزرگ با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دهیاری های استان به بهره برداری می رسد از نمونه دستاوردهای این معاونت در استانداری است.