فرماندار کلاله:

تخصیص ۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت جایگاه سوخت فرودگاه کلاله/کسب رتبه ۱۲ کشور در تولید گندم

فرماندار و رئیس کمیته ستاد دهه فجر شهرستان کلاله گفت: از محل اعتبارات سفر مبلغ 65 میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز جایگاه سوختگیری فرودگاه کلاله در نظر گرفته شده و که در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، فرهاد شیبک ظهر امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر استان که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: فرودگاه کلاله  تمام امکانات یک فرودگاه خدمت رسان را دارد اما با ساخت و راه اندازی جایگاه سوخت این فرودگاه به یکی از فرودگاه های مسافربری و باربری  در حوزه اقتصاد و صادرات بسیار تاثبر گذار است و در رابطه با مساله پیشگری از آتش سوزی که در بسیاری مواقع در شرق استان اتفاق می افتد کمک رسان مهمی در این عرصه خواهد بود.

وی افزود: در ایام دهه فجر امسال تعداد ۲۵۴ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار بالغ بر ۴۲۷ میلیارد  و ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح و یا کلنگ زنی و برای تعداد ۲۸۳ نفر اشتغال ایجاد می شود.

شیبک بیان کرد: از مجوع طرح های اعلام شده تعداد ۱۳۲ طرح عمرانی با اعتبار بالغ بر ۲۹۵ میلیارد تومان  که ۱۰ طرح کلنگ زنی و ۱۲۲ طرح افتتاح می شود و ۱۲۲ طرح اقتصادی  و اشتغالزایی است که همه این طرح ها با اعتبار بالغ بر ۱۳۳ میلیارد تومان افتتاح می شود.

وی ادامه داد: مهم ترین طرح های شاخص که در این ایام افتتاح و یا کلنگ زنی می شود  ۱۹ اقامتگاه بومگردی و ۴ مزرعه گردشگری و ۹۵ کارگاه صنایع دستی با اعتبار ۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان افتتاح می شود.

شیبک بیان کرد: با اجرای این طرح مکان های بومگردی کلاله به ۲۸ مکان می رسد  و رتبه اول استان را در این زمینه داریم .

وی ادامه داد: در حوزه بنیاد مسکن ۲۶ طرح مقاوم سازی و اجرای طرح های هادی و آسفالت معابر روستایی با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان اجرائی می شود.

فرماندار کلاله بیان کرد: در حوزه بنیاد مسکن یک طرح با اعتبار بیش از ۲۳ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

وی افزود: ۹ روستای این شهرستان فاقد آب شرب هستند و به صورت سیار آبرسانی می شوند که در همین راستا طرح اجرای ابرسانی به این روستاها ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است.

شیبک عنوان کرد: در حوزه منابع آبی ۵ طرح آبرسانی با تجهیز ۳ حلقه چاه ، دیوار سازی و تعمیر شبکه سد بوستان با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

وی افزود: ۱۱ طرح عمرانی و اقتصادی بالغ بر ۵۷ میلیارد و ۷۶۷ میلیون تومان کلنگ زنی و افتتاح می شود.