مدیر کل آموزش و پرورش گلستان:

افتتاح ۳ طرح ورزشی درون مدرسه ای با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان

مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: در دهه فجر امسال 3 طرح ورزشی درون مدرسه ای با اعتبار 12 میلیارد تومان در مدارس استان افتتاح می شود .

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید رضا نظری  صبح امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر استان که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: با پیگیری های دولت سیزدهم و توجه به حوزه آموزش و پرورش این اداره کل در سال جاری ۳۸ طرح  ورزشی که سال ها رها شده بود افتتاح و تحویل شده است که از این تعداد ۳ طرح در دهه فجر افتتاح می شود.

وی افزود: کل مجومع های طرح ورزشی مدارس استان ۴۴ طرح است که تا کنون ۳۸ طرح به اجرا رسیده است.

نظری عنوان کرد: افتتاح ۴ اتاق تربیت بدنی با اعتبار  بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال ، زنگ انقلاب در مدارس، برگزاری اتاق گفتگو با مشارکت ۵۰ مدرسه در ۱۴ شهرستان، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در مدارس و برای فرهنگیان، اجرای مسابقات نقاشی همگانی با محوریت انقلاب در مدارس استان، برگزاری پویش های خبرنگار انقلاب با استفاده از ظرفیت دانش آموزان و اجرای جشن دانش آموزی با شرکت ۳ هزار دانش آموز در شهرهای استان از جمله مهم ترین برنامه های  دهه قجر در حوزه دانش آموزی استان است.

وی ادامه داد: ۲۰۵ میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری بع آموزش و پرورش استان اختصاص داتده شده است که که ۱۵ میلیارد تخصیص داده شده از این مبلغ برای توسعه هوشمند سازی مدارس استان تخصیص داده شده است.

نظری گفت: ۸۳ میلیارد تومان دیگر نیز برای تجهیز مدارس استان تخصیص داده شد که به مدارس استان تزریق شد و با این تخصیص آموزش و پرورش استان مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در بحث برون سپاری تجهیزات صرفخ جویی شده است.

وی با بیان اینکه اعتقاد به هوشمند سازی مدارس دارم، اظهار کرد: دانش آموزان باید  با آشنایی بیشتر فضای مجازی هویت ملی خود را در این فضا به جهان نشان بدهند .