مدیر کل راه و شهرسازی گلستان:

افزایش طبقات در بافت فرسوده در صورت تجمیع/وجود ۳هزار هکتار بافت فرسوده در استان

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: شهرداری ها در بافت های فرسوده در صورت تجمیع پلاک ها برای ساخت به مالکان و سازندگان افزایش طبقات می دهند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، مهدی ملک امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر استان که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: ۳۰میلیارد تومان از محل اعتبارات بازآفرینی شهری ایران برای آسفالت معابر خاکی در بافت های نارکارآمد شهری در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در حال حاضر ۲۱۸ شهر حدود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده شهری دارند.
ملک افزود: محور بندرترکمن به اق قلا که یکی از طرح های مهم استان است به طول ۳۵ کیلومتر در حال انجام است که از سمت بندر به طول ۸ کلیومتر با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان انجام شده که ۴ کیلومتر آن در دهه فجر و ۴ کیلومتر آن بعد از روکش نهایی افتاح می شود
ملک گفت: محور بندر ترکمن به گمیشان یکی دیگر از طرح های مهمی است که ۲ کیلومتر طرح عملیات زیر سازی و اسفالت آن به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان اتجام شده است.
وی ادامه داد: در حوزه باز آفرینی شهری ۲۱ میلیارد تومان از اعتبارات راه و شهرسازی در اختیار ۱۵ شهرداری استان برای ۳۰۰هزار متر مربع آسفالت قرار داده شده است.
وی بیان کرد: سقف مدرسه صالحیه بافت قدیمی گرگان با اعتبار ۱ میلیارد تومان مرمت و بازسازی شده،. اصلاح سیستم فاضلاب مسکن مهر کاج گنبد با یک و نیم میلیارد تومان اعتبار انجام شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی گلستان گفت: تا کنون ۹۳ هزار نفر در طرح نهضت ملی در استان ثبت نام کرده اند که در حال بررسی هستند.

وی گفت: امسال در ایام دهه فجر ۵ طرح با اعتبار ۴۹ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان افتتاح و یا عملیات اجرائی آن اغاز می شود.