رئیس ستاد دهه فجر گمیشان:

بهره برداری و کلنگ زنی ۸۷ طرح عمرانی با اعتبار ۱۰۱ میلیارد تومان

فرماندار و رئیس ستاد دهه فجر گمیشان گفت: امسال در ایام دهه فجر جمعا 87 طرح عمرانی با اعتبار 101 میلیارد تومان افتتاح و با کلنگ زنی می شود.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، ۴۷۹امید سقلی امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر استان که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد:  طرح اقتصادی  در همین ایام با اعتبار ۳۱۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۹۹ نفر افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

وی افزود: احداث ایستگاه پمپاژ آب به تالاب گمیشان به شکل الکترونیکال و بادی یکی از مهم تریم طرح هایی است که در این ایام آغاز عملیات اجرایی آن شروع می شود.

سقلی افزود: در بحث نهضت ملی مسکن ۷۲ و نیم هکتار در حوزه شهری و ۹۰ هکتار در حوزه روستایی برای ساخت مسکن تخصیص داده شده است.

وی گفت: در این ایام ۵۰ واحد در شهر گمیش تپه و ۲۰ واحد در روستای مراد گردی کلنگ زنی می شود.

فرماندار گمیشان تصریح کرد: افتتاح مدرسه ۶ کلاسه و چمن مصنوعی ۲ زمین ورزشی و یک مرکز مشاوره افتتاح می شود.

وی گفت: کلنگ زنی  ۳ حلقه چاه برای بهبود وضعیت آب شرب در ایام دهه فجر در دست اقدام است و این در حالی است که سال گذشته هم ۴ حلقه چاه نیز سال گذشته وارد مدار شده است.

سقلی بیان کرد: با توجه به اینکه تولیدات میگو در شهرستان گمیشان در وضعیت خوبی قرار گرفته و هم اکنون تولید آن به ۳ هزار تن رسیده است لذا در نظر داریم تا با حمایت و سرمایه گذاری سرمایه گذاران این صنعت را به سمت تحول عظیمی ببریم و امید داریم با برنامه ریزی های انجام شده تولید آن به ۲۰ هزار تن برسد.