با حضور وزیر اقتصاد؛

تفاهمنامه اجرای پتروشیمی گلستان امضاء شد

تفاهم نامه اجرای پروژه پتروشیمی گلستان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، استاندار گلستان و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به امضا رسید.

به گزارش ساجد خبر، تفاهم نامه اجرای پروژه پتروشیمی گلستان امروز با حضور علی محمد زنگانه استاندار گلستان و علی عسگری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به امضا رسید.

در آیین امضای این تفاهم نامه که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، مقرر شد تا هلدینگ خلیج فارس از طریق افزایش سرمایه در راه اندازی پروژه پتروشیمی گلستان سرمایه گذاری کند.

بر اساس این تفاهم نامه استانداری گلستان متعهد می شود تمامی فرایند ها و اقدامات لازم را از طریق فرابورس برای واگذاری سهام مجتمع پتروشیمی گلستان، پس از افزایش سرمایه در چارچوب مقررات و ضوابط قانونی تسهیل و تسریع کند.

بر اساس این تفاهم نامه هلدینگ خلیج فارس تمامی اقدامات لازم در فرایند افزایش سرمایه تحت نظارت فرابورس را انجام خواهد داد. همچنین این هلدینگ سرمایه گذاری تلاش خود را برای آماده سازی هرچه سریعتر پروژه در راستای اهداف کلان نظام به کار خواهد گرفت.

پروژه پتروشیمی گلستان ۱۷ سال قبل با بیش از ۹۱ هزار سهامدار عمومی کلنگ زنی شد اما متاسفانه در طول سالیان گذشته گره های اجرای آن افزایش یافت.

دولت سیزدهم و در راس آن رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه یکی از اصلی ترین برنامه های خود در گلستان را رفع گره کور پتروشیمی گلستان قرارداده و با حمایت همه جانبه در طول قریب به یک سال مسئله پتروشیمی گلستان رفع شد.