کیفرخواست ۵ متهم مرگ «سها رضانژاد» صادر شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کردکوی از صدور کیفرخواست پنج متهم که در مرگ دلخراش سها رضانژاد مقصر شناخته شدند، خبر داد.

به گزارش ساجد خبر، هادی عزیززاده امروز در خصوص جزئیات پرونده «سها رضانژاد» اظهار کرد: کیفرخواست پرونده این بانوی طبیعت‌گرد که سال ۱۳۹۹ در ارتفاعات کردکوی جان باخت در دادسرای کردکوی صادر شد.

وی گفت: بازپرس بر اساس نظریه کارشناسی در این پرونده  پنج نفر از سرپرستان و اعضای گروه گردشگری را به علت بی‌احتیاطی و رعایت نکردن نظامات دولتی که منجر به مرگ خانم رضانژاد شد، مقصر شناخت.

دادستان عمومی و انقلاب کردکوی دادستان عزیززاده افزود: در کیفرخواست همچنین از دادگاه خواسته شده است به استناد تبصره ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ ما به التفاوت دیه نیز از صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت شود.

عزیززاده گفت: انتظار برای مشخص شدن نتیجه آزمایش تشخیص هویت، طولانی شدن اعلام نظر کارشناسی و اعتراض چند باره طرفین به نظریه کارشناسی و ساکن نبودن طرفین پرونده در استان و صدور نیابت قضایی برای تحقیق از متهمان از علل زمانبَر شدن، صدور کیفرخواست بود.

سها رضانژاد که تیرماه ۱۳۹۹ همراه با یک گروه گردشگری  در ارتفاعات جهان نمای کردکوی حضور داشت، مفقود شد و پیکر او پس از ۲۸ روز جستجو در منطقه چِکِل سر جنگل شموشک این شهرستان ، کشف شد .

مرگ ناگوار خانم رضانژاد بازتاب گسترده‌ای در افکار عمومی و رسانه‌ها داشت.