بوکس گلستان رینگ و پول می‌خواهد

بوکس گلستان با وجود برخورداری از استعدادهای فراوان و معرفی برخی چهره‌ها به تیم ملی رده‌های سنی پایه، از مشکلاتی مانند کمبود پول و امکانات رنج می‌برد که ادامه‌دارشدن آن انگیزه فعالیت حرفه‌ای را از ورزشکاران گرفته و ضرورت توجه به رفع این کمبودها را جدی‌تر از همیشه کرده است.

رییس هیات بوکس گلستان اظهار کرد : فعال کردن هیات بوکس در ۱۳ شهرستان دلیل اصلی رشد فنی این ورزش در استان است.

علی بیانی افزود: ورزشکاران گلستان در این رشته از استعداد بالایی برخوردارند و میزبانی از پنج دوره مسابقات رده‌های سنی پایه طی چهار سال بر ایجاد انگیزه در نوجوانان و جوانان برای ورود به بوکس افزوده است.

وی با اشاره به وضعیت کنونی بوکس گلستان بیان کرد: بیش از هزار و ۲۰۰ بوکسور، ۴۰ داور استانی، ۶۰ مربی و یک داور بین المللی به فعالیت در بوکس گلستان مشغول هستند.

رییس هیات بوکس گلستان ادامه داد قهرمان‌پروری از پایه و استعدادیابی در رده سنی نونهالان جزو برنامه های مهم این هیات است که در این مسیر با قهرمانی و نایب قهرمانی در رده بندی نونهالان و نوجوانان و قهرمانی در رده جوانان جایگاه خوبی را در کشور بدست آورده‌ایم.

بیانی به برگزاری اردوی مشترک تیم ملی بوکس ایران با عراق اشاره کرد و گفت: برای این اردو سه گلستانی در رده سنی نونهالان، چهار گلستانی در رده نوجوانان و ۲ گلستانی در رده سنی جوانان حضور دارند.

بیانی بر ضرورت ایجاد انگیزه برای ایجاد باشگاه خصوص بوکس در گلستان تاکید کرد و گفت: تاکنون پنج باشگاه خصوصی در استان با هزینه ۲۰ میلیارد ریالی به امکانات مناسب بوکس تجهیز شده که امیدواریم این روند با هدف فراهم کردن امکانات مناسب تمرین برای علاقمندان به این رشته ادامه پیدا کند.

وی در ادامه گفت: درحال حاضر در علی آبادکتول، مینودشت، گنبدکاووس و ۲ باشگاه در گرگان باشگاه خصوصی بوکس راه‌اندازی شده و مشکلی برای صدورم مجوز فعالیت باشگاه خصوصی بوکس در دیگر شهرهای استان وجود ندارد.

بیانی به برخی ویژگی‌های بوکس اشاره کرد و گفت: نظم و انضباط، تقویت روحیه پهلوانی و خضوع و خشوع از جمله آموزه‌های این ورزش است که در کنار تخلیه انرژی و هیجان جوانان در باشگاه‌ها می تواند از بروز خشونت ‌در جامعه جلوگیری کند.

بیانی با اشاره به کمبودهای بوکس گلستان گفت: حمایت مسوولان به این ورزش با تزریق اعتبار و رفع کمبودها می‌تواند موجب شکوفاشدن استعدادهای استان در تمام رده های سنی شده و آن‌ها را به سمت کسب مدال مسابقات معتبر داخلی و جهانی هدایت کند.

رییس هیات بوکس گلستان از نبود برنامه مشخص در فدراسیون گلایه کرد و گفت: نبود تقویم ورزشی یکی از چالش‌های بوکس کشور است که برنامه‌ریزی برای آمادگی ورزشکاران در مسیر اعزام به مسابقات را با دشواری همراه کرده است.