استاندار گلستان:

پیشرفت در فرآوری تولیدات موجب درآمد استان و رونق صادرات می شود

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، علی محمد زنگانه  اظهار کرد: گلستان سالانه پنج میلیون تن انواع محصول کشاورزی معادل چهار درصد کل کشور تولید می‌کند که باید با ایجاد زنجیره تبدیلی از این ظرفیت استفاده کرد. وی  افزود: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های موجود، صادرات کالاهای غیرنفتی گلستان باید به ۵۰۰ میلیون دلار در […]

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، علی محمد زنگانه  اظهار کرد: گلستان سالانه پنج میلیون تن انواع محصول کشاورزی معادل چهار درصد کل کشور تولید می‌کند که باید با ایجاد زنجیره تبدیلی از این ظرفیت استفاده کرد.

وی  افزود: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های موجود، صادرات کالاهای غیرنفتی گلستان باید به ۵۰۰ میلیون دلار در سال برسد که در مسیر تحقق این هدف از سرمایه‌گذاران حمایت خواهیم کرد.

زنگانه گفت: یکی از چالش‌های مزمن در بخش کشاورزی گلستان که نقش پیشران اقتصاد این منطقه را بر عهده دارد؛ مقوله خام فروشی تولیدات زراعی، باغی و دامی است.

استاندار گلستان افزود: یکی از موثرترین و بهترین روش‌های جلوگیری از بروز این آسیب، راه‌اندازی واحدهای تبدیلی با جذب سرمایه‌گذار متعهد و کاربلد است.

وی ادامه داد: وظیفه داریم با ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاران حقیقی و مجموعه‌های سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی زمینه حضور آنها در گلستان را تسهیل کنیم.

استاندار با اشاره به لزوم تامین زیرساخت ها برای توسعه صادرات غیرنفتی در این استان، گفت: با توجه به پتانسیل‌های موجود باید صادرات غیرنفتی گلستان به نیم‌ میلیارد دلار برسد.