مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان:

اولویت محیط زیست ایجاد “ایستگاه پمپاژ” برای خلیج گرگان و تالاب گمیشان است

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از تخصیص ۱۷۰ میلیارد ریال مصوبات سفر استانی دولت به محیط زیست خبر داد و گفت:اولویت محیط زیست برای احیا و علاج بخشی تالاب گمیشان "ایستگاه پمپاژ" بود که تکالیف خود را انجام داد و در مراحل بعدی با تخصیص اعتبارات سفر رییس جمهور گام به گام به تکالیف خود در احیای تالاب‌های استان عمل می‌کند.

به گزارش ساجد خبر، محمدرضا کنعانی  اظهار کرد: از این مقدار تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه اطفای حریق و حفاظت و احیا تالاب‌های استان هزینه شده است.

وی افزود: در سفر اسفندماه سال گذشته رییس جمهور به گلستان ۱۰۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه اطفای حریق در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان مصوب شد که به صورت ۱۰۰ درصدی تخصیص یافت و تجهیزاتی مانند چهار دستگاه تراکتور با تانکر و لانس، سه دستگاه خودرو کمک‌دار، ۱۰ دستگاه دمنده، ۱۰ دستگاه اره موتوری و تجهیزات انفرادی خریداری و خودروهای عملیاتی نیز تعمیر اساسی شد.

کنعانی افزود: همچنین ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار در مدت سه سال برای حفاظت و احیای تالاب‌های گلستان با اولویت تالاب گمیشان و مجموعه تالاب‌های سه‌گانه آلاگل، آجی‌گل و آلماگل واقع در شهرستان گنبدکاووس مصوب شد که در سال نخست ۵۰ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه احیا و علاج بخشی تالاب گمیشان در ستاد ملی هماهنگی مدیریت تالاب‌های کشور در قالب ۱۶ اقدام مداخله‌ای مصوب شد، با تخصیص مرحله نخست اعتبار احیای تالاب‌های استان از محل منابع سفر رییس جمهور به محیط زیست اجرای هشت اقدام مداخله‌ای با اولویت اول در دستورکار قرار گرفت.

کنعانی بیان کرد: نخستین اولویت سازمان محیط زیست ایجاد ایستگاه پمپاژ برای سه متر مکعب بر ثانیه آب دریا به تالاب گمیشان بود که تاکنون ۵۰ درصد تجهیزات ساخته شده و بقیه تا پایان بهمن ماه امسال ساخته خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: اولویت محیط زیست برای احیا و علاج بخشی تالاب گمیشان “ایستگاه پمپاژ” بود که تکالیف خود را انجام داد و در مراحل بعدی با تخصیص اعتبارات سفر رییس جمهور گام به گام به تکالیف خود در احیای تالاب‌های استان عمل می‌کند.