استاندار گلستان :

گلستان از لحاظ سرانه تولید، در ردیف چهار استان آخر کشور قرار دارد/ استفاده از سرمایه بخش خصوصی برای مولدسازی بخش درمان

استاندار گلستان گفت: گلستان از لحاظ سرانه تولید، در ردیف چهار استان آخر کشور قرار دارد و فقر و کمبودهای فراوان زیر ظاهر سبز و زیبای این استان پنهان مانده است.

به گزارش ساجد خبر، علی‌محمد زنگانه روز شنبه در مراسم تجلیل از پرستاران گلستان اظهار کرد: تکمیل زیرساخت‌های بخش سلامت و درمان استان با اتکای صرف به اعتبارات دولتی امکان‌پذیر نیست و استفاده از سرمایه بخش خصوصی برای مولدسازی این بخش باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: اگر چه دولت در سفر استانی پارسال پرداخت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در بخش بهداشت و درمان را مصوب کرد اما نیازهای این بخش بیشتر و نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها از جمله سرمایه بخش خصوصی است.

استاندار گفت: این استان ظرفیت‌های بکر و کم‌‎‌مانندی دارد اما تاکنون نتوانسته از این قابلیت‌ها برای توسعه استفاده کند.

وی با تجلیل از خدمات پزشکان به خصوص در دوره همه‌گیری کرونا گفت: زبان از بیان خدمات پرستاران قاصر است.

زنگانه از هوشیاری مردم گلستان در برابر توطئه دشمنان طی آشوب‌های اخیر قدردانی کرد و از آنان و به خصوص جوانان خواست بیش از گذشته در برابر نقشه‌های دشمنان هوشیار باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این مراسم با اشاره جایگاه پرستار در ارائه خدمات به مردم گفت: ارزش ارائه خدمات این قشر آن بالا و غیرقابل توصیف است.

سعید گل‌فیروزی افزود: این قشر در دوران ویروس کرونا به خوبی به وظیفه خود در حوزه درمان عمل کردند و مردم حماسه خلق‌شده آنان را فراموش نخواهد کرد.

وی به وضعیت فعالیت پرستاران در مراکز درمانی گلستان اشاره کرد و گفت: ۳ هزار و ۵۰۰ پرستار در مراکز دولتی استان با ۲ هزار و ۷۰۰ تخت آماده ارائه خدمات هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر رفع کمبودهای پرستاران استان افزود: مشکلات این قشر با جدیت توسط دانشگاه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان در بخش ملی حال پیگیری است .