مشاور ویژه فرمانده سپاه:

دشمنان می‌خواهند بر تقویم امنیتی ما سوار شوند

مشاور ویژه فرمانده سپاه گفت: دشمنان می‌خواهند بر تقویم امنیتی ما سوار شوند و این سیاست را تا رسیدن به هدف نهایی خود ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، حجت‌الاسلام حسین طائب روز چهارشنبه در همایش جهاد تبیین در دانشگاه فرهنگیان گرگان اظهار کرد:در این شرایط سخت و دشوار، عمل به توصیه قرآن برای مجهزشدن به ایمان و عمل صالح چاره ناکام‌گذاشتم نقشه‌های شوم و شیطانی دشمنان است.

مشاور ویژه فرمانده سپاه افزود: تلاش ۱۲ساله بلوک غرب و شرق برای جلوگیری از شکل‌گیری جمهوری اسلامی و ضلع سوم قدرت دنیا از زمان پیروزی انقلاب تا سال ۱۳۶۹ با ناامن‌کردن کشور از طریق ترور، طراحی جنگ هشت‌ساله و اتفاقات مشابه دیگر ادامه داشت اما با مقاومت مردم ایران نتوانستند به اهداف خود برسند.

حجت‌الاسلام طائب به تلاش دولت سیزدهم برای حل مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دولت قبل از حل برخی مشکلات ساده مانند تامین برق و گاز کشور ناتوان بود، در دولت فعلی علاوه بر حل مشکل فروش نفت، نیاز گازی کشور تامین شد و ضمن قطع نشدن جریان برق در گرمای تابستان، صادرات این انرژی‌ها نیز افزایش یافت.

وی بیان کرد: با وجود افزایش مصرف بنزین ناشی ازتولید زیاد خودرو و افزایش سفر، نه تنها وابستگی ایران به بنزین وارداتی قطع شد بلکه نیاز بنزین در داخل تامین شد.

حجت‌الاسلام طائب بیان کرد: تبدیل ایران به صادرکننده پتروشیمی، گازوییل و برق، روی دیگر تکیه بر توان داخلی است که تداوم آن در دستور کار دولت قرار دارد.

وی گفت: اگر چه آنان به شکست در این توطئه اعتراف کردند اما آشوب‌آفرینی علیه ایران را رها نمی‌کنند و از همه بستر و ظرفیت خود برای ضربه‌کردن به کشور ما استفاده خواهند کرد.

مشاور ویژه فرمانده سپاه افزود: طبق تحلیل سیا، برآورد آمریکا از اتفاقات ایران اشتباه بود و مخالفت با حجاب اختیاری و تبدیل‌شدن مشکلات اقتصادی به معضل اجتماعی، نقشه آنان را ناکام کرد.

وی به پشت‌پرده آشوب‌های اخیر کشور اشاره کرد و گفت: تاکید بر حجاب اجباری و ایجاد دوگانگی حجاب اجباری و اختیاری در کنار تبدیل مشکلات اقتصادی به معضل اجتماعی، برنامه مشخص دشمنان برای سوء‌استفاده از شرایط کشور بود.

حجت‌الاسلام طائب گفت: خروج آمریکا از مذاکرات برجام، راهبرد دیگر این کشور برای واردکردن ضربه به ایران بود.

مشاور عالی فرمانده سپاه ادامه داد: آمریکا به این نتیجه رسیده که قدرت نظامی ایران تهدید جدی برای آنان است و طبق تحلیل آنان باید تا سال ۲۰۳۰ قدرت ما را مهار کنند و بر اساس همین تحلیل‌ها، به دنبال توطئه‌آفرینی هستند.

وی افزود: دشمنان و به خصوص آمریکا میخواست با تضعیف جبهه مقاومت و راهبردهایی مانند به سرانجام نرسیدن وضعیت مجلس و دولت لبنان و عراق، به بی‌ثباتی این کشورها دامن بزند اما در عمل به این نقشه شکست خورد.

طائب گفت: در این طراحی پیچیده، دشمن بستر گسستن این پیوند را با طراحی سوال‌های انحرافی و تکرار پاسخ‌های غلط فراهم کرد و گوشید از رسیدن جواب صحیح به گوش مخاطب جلوگیری کند.

وی بیان کرد: تمرکز دشمن در این مرحله از جنگ ترکیبی بر روی رهبر معظم انقلاب متمرکز شده و آن‌ها از هر ابزاری برای شکستن پیوند عمیق مردم و رهبری استفاده می کنند.

مشاور ویژه فرمانده سپاه افزود: دلیل اصلی هراس دشمنان از طراحی این جنگ ترکیبی، حرکت روبه‌پیشرفت ایران در مسیر توسعه است و ارائه مدل جدیدی از حکمرانی بر پایه اسلام است.

حجت‌الاسلام طائب ادامه داد: آن‌ها در پیش طراحی این توطئه‌ها به دنبال تضعیف جبهه مقاومت و همچنین جنگ روانی و آشوب‌آفرینی در کشور بودند تا مقاومت مردم ایران را بشکنند.