رئیس دادگستری گلستان خبرداد؛

تعیین دادگاه ویژه برای رسیدگی به پرونده موج‌های آبی گنبدکاووس

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: رئیس قوه قضائیه با تشکیل دادگاه ویژه به منظور رسیدگی فوری به پرونده کثیرالشاکی موج‌های آبی گنبدگاووس، موافقت کرد.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی اظهار کرد: با اعلام موافقت رئیس قوه قضاییه، شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو گنبدکاووس به عنوان شعبه ویژه رسیدگی به این پرونده تعیین شد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: طبق ابلاغ صادره، همه پرونده‌های مربوط به موج‌های آبی گنبدکاووس به این شعبه ارجاع و علاوه بر جنبه کیفری نسبت به جنبه حقوقی عم به صورت همزمان در شعبه تعیین شده، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: با اختیارات ویژه ای که رئیس قوه قضاییه در سفر آذرماه سال گذشته به استان داده بود، پس از بررسی پرونده و با درخواست شاکیان به متهم پرونده موج‌های آبی، یکسال برای تکمیل پروژه و تحویل آن به شاکیان فرصت داده شد اما با گذشت چند ماه، هیچ پیشرفتی در اجرای پروژه، مشاهده نشد.

آسیابی ادامه داد: با تعلل مجری پروژه برای تکمیل این طرح، در نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه درخواست تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی زودتر به این پرونده را خواستار شدیم که موافقت شد.

لازم به ذکر است: پرونده موج‌های آبی گنبدکاووس با نزدیک به ۳۰۰ شاکی یکی از پرونده‌های کثیرالشاکی استان است که رئیس قوه قضاییه در سفر آذر ماه سال گذشته خود به استان، اختیارات ویژه به رئیس کل دادگستری گلستان برای تعیین تکلیف این پرونده اعطا کرد.

شاکیان در این پرونده، به امید تحویل مغازه در این طرح تفریحی، گردشگری سهام خریدند اما پس از گذشت نزدیک به ۹ سال این طرح همچنان نیمه کاره مانده است. دی ماه ۱۴۰۰ با توافق مالباختگان به سرمایه گذار یکسال برای تکمیل این طرح فرصت داده شده بود.