وزیر کشور:

استفاده از ظرفیت اقوام یکی از راههای مهم توسعه اقتصادی است

وزیر کشور گفت: اقوام ایرانی در اقصی نقاط این سرزمین، فرصتی بزرگ برای توسعه کشور هستند.

به گزارش ساجد خبر، احمد وحیدی سه‌شنبه شب در حاشیه افتتاح پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران زمین در جمع خبرنگاران در گرگان اظهارداشت: همه اقوام زیر چتر هویت ایرانی و اسلامی در عزت و عظمت کشور، در حالی ایفا کردن نقشی بزرگ هستند.

وزیر کشور تاکید کرد: این همبستگی اقوام برای نظام و کشور بسیار ارزشمند بوده و اما از سوی دیگر مورد حسد و توطئه دشمنان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: امروز آنچه ما مسوولین برای تقویت این همبستگی باید انجام دهیم این است که از این فرصت بزرگ ایجاد شده، بیشترین بهره و استفاده را ببریم، زیرا در اقوام مختلف، ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی و اقتصادی وجود دارد که باید بیش از پیش شکوفا شود.

وزیر کشور گفت: یکی از راه‌های شکوفا شدن این ظرفیت‌ها، ارتباط اقوام با یکدیگر است که آن هم از طریق همین جشنواره‌ها به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: همچنین شناخت اقوام از یکدیگر در نتیجه با هم بودن نیز یکی دیگر از راه‌های شکوفا شدن آن ظرفیت‌ها است.

وحیدی افزود: ما می‌توانیم در واقع جریان ارتباط گسترده دائمی بین همه قومیت‌ها ایجاد کنیم که این ارتباط گسترده دائمی هم به قدرت و اقتدار کشور و هم به تحکیم وحدت و نیز توسعه اقتصادی کمک خواهد کرد.

وی یادآور شد: باید به قدرت و اقتدار، تحکیم وحدت و توسعه اقتصادی که از طرق ارتباط گسترده دائمی ایجاد می‌شود، به طور جدی‌تر توجه داشته باشیم.

وزیر کشور در خصوص جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران زمین، گفت: کار ارزشمند و خوبی بوده و در واقع نشان دهنده ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی اقوام این سرزمین است.

پانزدهمین جشنواره اقتصاد و فرهنگ اقوام ایران زمین شامگاه امشب (سه شنبه) با حضور احمد وحیدی وزیر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی گلستان در گرگان آغاز به‌کار کرد.

این جشنواره با تا ۲۱ آبان ماه به مدت پنج روز، عصرها در کیلومتر ۵ جاده گرگان – آق قلا دایر است.

پانزدهمین دوره این رویداد فرهنگی در بخش‌های صنایع‌دستی، سوغات، موسیقی، گردشگری و بوم‌گردی، سیاه‌چادر و عشایر، روستاهای هدف گردشگری، غذاهای سنتی و بازی‌های بومی و محلی با حضور هنرمندان استان‌های مختلف کشور برنامه‌ریزی‌شده است.

هنرمندان صنایع‌دستی ۳۱ استان کشور و همچنین ۲۱ گروه موسیقی سنتی و آیینی از ۹ استان در این جشنواره هنر خود را عرضه می‌کنند.