رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛

رتبه اول گلستان در صدور سند کاداستر/۱۰۰ درصد سواحل سند دارند

رئیس کل دادگستری گلستان از رتبه اول استان در صدور سند کاداستر در کشور خبرداد و گفت: ۱۰۰ درصد سواحل گلستان و اراضی پیرامونی آن سند دارند.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی صبح چهارشنبه در جلسه شورای قضایی گلستان اظهارکرد: گلستان رتبه اول صدور کاداستر در کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: چندین تالاب‌های بین المللی در گلستان وجود دارد که برای آنها از جمله تالاب آجی گل و آلاگل سند تک برگ صادر شده است.

آسیابی از صدور سند برای زمین پارک علم و فناوری استان و شهرک پنج پیکر خبرداد و گفت: برای ۱۰۰ درصد سواحل و اراضی پیرامونی سند صادر شده که در مالکیت دولت و جلوگیری از تعدی موثر خواهد بود.

وی در خصوص ساخت و سازهای روستای توریستی زیارت گرگان هم بیان کرد: در ابتدای روستا ایستگاه بازرسی مستقر شده و تمام کامیون‌هایی که حامل مصالح باشند را کنترل می‌کند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: تقریباً بعد از ۲۰ سال ساخت و سازها متوقف شده و هم اکنون کار به جایی رسیده که خودروهای سواری و در دبه‌های ترشی و خیارشور هم سیمان و مصالح حمل می‌کنند که نظارت خوبی انجام می‌شود.

آسیابی اضافه کرد: ساخت و سازها کنترل شده و تعیین تکلیف ساختمان‌های ساخته شده هم در دست انجام است.

وی عنوان کرد: همزمان با توقف ساخت و سازها، کارگروهی برای رونق گردشگری منطقه آغاز به کار کرده و به این نتیجه رسیدیم این امر محصول بی توجهی به ظرفیت‌های گردشگری روستا بوده است.

رئیس کل دادگستری گلستان متذکر شد: باید برنامه گردشگری جامعی برای این روستا در نظر گرفته شده و جاده دسترسی به آبشار زیرسازی شود و همچنین از ظرفیت آبگرم آن استفاده شوئ.

وی گفت: اگر ظرفیت‌های گردشگری منطقه زیارت را فعال نکنیم نمی‌توان انتظار داشت در دراز مدت مشکل ساخت و سازها حل شود.