مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان:

اجرای طرح ضربتی راهداری در راههای استان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان از اجرای طرح ضربتی راهداری با هدف زیباسازی و افزایش ایمنی راههای استان خبرداد و گفت: در این طرح بیش از ۴۰۰ نفر از عوامل راهداری با ۲۸۰ دستگاه سنگین، نیمه سنگین و سبک، عملیات راهداری را در جاده‌های استان انجام می دهند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، عادل مصدقی روز یکشنبه در مصاحبه با رسانه ها اظهار کرد: این طرح با اولویت محور شریانی نوکنده تا جنگل گلستان بطول بیش از ۲۲۰ کیلومتر، مسیر گرگان به سمت فرودگاه و سایر محورهای پرترافیک استان توسط ۱۰ اداره شهرستانی بصورت شبانه روزی در حال اجراست.

به گفته وی، خط کشی جاده‌ها، رنگ آمیزی حاشیه و میانه جاده، رفع نقص خاموشی محورها، نصب تابلو و علائم مورد نیازاعم از اخباری، انتظامی و اطلاعاتی از جمله کارهایی است که برای ارتقای ضریب ایمنی جاده‌ها در این طرح انجام می‌شود.

مصدقی گفت: گلستان پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه مواصلاتی شامل بزرگراه، راه اصلی و فرعی درجه یک، دو و سه دارد که سه راه آن یعنی آزادشهر – شاهرود مشهور به جاده خوش ییلاق، رامیان – سه راهی شاهرود مشهور به اولنگ و مینودشت – گالیکش – سه راهی تنگراه (پارک ملی گلستان) در شرق استان ارتباط دهنده گلستان با دو استان سمنان و خراسان شمالی هستند.