مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان:

بدون اعتبارات دولتی تسهیلات فرزند آوری و ازدواج پرداخت میکنیم/ افزایش ۱۰۰ درصدی رشد منابع استانی

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان گلستان گفت: با اینکه این بانک از اعتبارات دولتی دولتی برای پر داخت تسهیلات در بخش های مختلف برخوردار نیست اما وام های ازدواج و فرزندآوری را بنا به درخواست متقاضیان به آنها پرداخت میکند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید مصطفی صالحی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسب هفته دولت و بانکداری اسلامی برگزار شد،  اظهار کرد: افزایش سقف تسهیلات از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان و افزایش تعداد تسهیلات پرداختی بدون ضامن که شامل ۴۰ درصد تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران می شود از مهمترین اقدامات در طول هشت ماه گذشته بود.

وی افزود: سال گذشته کل وام پرداختی ۳۸ هزار و ۵۷۶  فقره به مبلغ ۱۵۰ هزار و۷۰۲میلیارد ریال بود که  ۴۰هزار فقره بابت بیمه ها و تحت پوشش قرار گرفتن به مبلغ یکهزار و ۱۴۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

صالحی گفت: در یکسال گذشته منابع استانی این بانک با ر‌شد صد درصدی از رقم ۱۰هزار میلیارد ریال به ۲۱هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است که با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است.

وی بیان کرد: در همین راستا وام های پرداختی  از رقم ۷هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ۱۳هزار و ۸۰۰  میلیارد ریال رسید که در بحث مطالبات مصارف ۷دهم درصد است که رتبه بسیار خوبی در بین بانکهای استان می باشد.

صالحی اظهار کرد: هدف گذاری کردیم که رقم پرداخت خدمات قرض الحسنه به ۳۰ هزار میلیارد ریال برسد.

وی ادامه داد: با تفاهم نامه هایی که با کمیته امداد،  بهزیستی،  بنیاد مسکن، اقتصاد و دارایی،  نظام مهندسی،  صندوق توسعه کشاورزی،  کشاورزان،  کارخانجات و سایر سازمانها و دیگر دستگاه های اجرایی منعقد شده،  تسهیلات پرداخت می شود.

صالحی اظهار کرد: در سال گذشته برای خرید کالای ایرانی نیز این بانک مبلغ ۴ هزار و ۷۸۶  فقره وام به مبلغ ۴۹۱  میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی بیان کرد: ۱۷ شعبه و یک باجه در گلستان داریم و در یک ساله گذشته سه شعبه مینودشت، فاضل آباد و میدان مازندران گرگان را افتتاح کردیم.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان گفت: اجرای طرح‌هایی مانند حمایت از خانواده نیازمند زندانیان، خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، طرح حمایت از زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار، حمایت از کالای ایرانی و کسب و کارهای خودجوش و پرداخت شهریه دانشجویان، پوشش و حمایت از هزینه بیمه تاکسی‌، اتوبوس عمومی و غیره، تامین نقدینگی برای شهرداری ها را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: طرح همیاران مهر، کمک به شرکت های دانش بنیان، انعقاد تفاهم همکاری با بنیاد مسکن، کمک به بخش اشتغال و سلامت جامعه از دیگر اقدامات ما با شمار می‌رود.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان به ارائه خدمات غیرحضوری مثل همراه بانک و اینترنت بانک اشاره کرد و گفت: در سال جدید در سایت بانک قرض الحسنه مهر ایران پیشخوان مجازی راه اندازی شده و کلیه خدمات به شکل مطلوب ارائه و در سال جدید در سایت بانک قرض الحسنه مهر ایران پیشخوان مجازی راه اندازی شده و کلیه خدمات به شکل مطلوب ارائه می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فرهنگی، هنر ی قرض الحسنه این بانک گفت: این نخستین جشنواره فرهنگی هنری از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران به صورت کشور ی است که در قالب ارسال آثار در سه بخش رسانه، فرهنگی، هنری، پژوهش و نوآوری برگزارمی شود و همه علاقمند می توانند آثار خود را تا ۷آذرماه امسال با موضوعاتی چون در آیینه قرآن و عترت ، قرض الحسنه ازدواج آسان و فرزند آور ی ، قرض الحسنه ، تولید و اشتغال پایدار ، توسعه علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان و دیگر عناوین ارسال کنند و در ۱۴ اسعند همزمان با روز ترویج فرهنگ قرض الحسنه با حضور چهره های فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.

وی افزود: علاقمندان می توانند متن فراخوان این جشنواره را در وب سایت بانک قرض الحسنه مهر ایران به نشانی https://qmb.ir/festival مشاهده کنند.