مدیرکل بنیاد مسکن گلستان:

مقاوم سازی مسکن روستایی اولویت دولت سیزدهم/ ۹۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های روستاهای استان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: مقاوم سازی مسکن های روستایی یکی از اولویت های دولت سیزدهم است که به رغم تاکیدات رئیس جمهور و پیگیری های استاندار به طور جدی در گلستان در حال اجرائی شدن است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید محمد حسینی ظهر امروز  در مراسم متمرکز افتتاح طرح های بنیاد مسکن گلستان در روستای وحدت شهرستان آق قلا که با حضور معاون نوسازی و مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، استاندار  فرماندار آق قلا برگزار شد ، اظهار کرد: به رغم ۷۰ هزار تعهد سالانه ای که برای این بنیاد در بخش نوسازی و یا ساخت مسکن در نظر گرفته شده اما این تعهد به ۱۱ هزار واحد رسیده است و باپیگیریهای استاندار و تلاش های شبانه روزی این اداره کل و دیگر دستگاه های اجرائی و همراهی بانک ها امیدواریم بیش از این تعهدات را در روستاها به انجام برسانیم.

وی افزود: تمامی سازه هایی که از  سال گذشته مشمول افزایش شده اند می توانند وام مجدد دریافت کنند و سهمیه سال جدید به انها نیز اعطا خواهد شد.

حسینی گفت: در کشور ۵ میلیون و ۴۰۰ واخد روستایی داریم که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۰۰ واحد سند دار شده اند و در ۲۷۶ روستای استان ۱۰۱ هزار جلد سند به مالکان اعطا شده است.

وی افزود: مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های هادی روستاها در استان در نظر گرفته شد و این طرح در ۷۰۰ روستای استان اجرا شده و هم اکنون ۲۰ درصد از میانگین کشوری جلوتر هستیم.

مدیر کل بیناد مسکن انقلاب اسلامی گلستان اظهار کرد: امروز تعداد یکهزار و ۴۲۵ واحد مسکونی روستایی با اعتبار ۱۱۰ میلیارد و ۷۰۰ ملیون تومان افتتاح و یا یهره برداری می شود و تعداد ۴۰ واحد از ۶۰ واحد جدیدی که احداث شده مسکن های حمایتی در روستای وحدت به بهره برداری می رسد.

وی افزود: منابع طبیعی نیز بخش از اراضی تحت مالکیت خود را برای ساخت مسکن روستائیان شهرستان اق قلا به این اداره کل اهدا کرده است.

حسینی گفت: امروز کلنگ ساحت ۲۰۰ واحد مسکونی جوانان در بخش نهضت ملی مسکن نیز به زمین شد که امیدواریم به زودی در مرحله اجرا قرار گیرد.