مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گلستان : akhshdd

شناسایی ۱۶۸ فرصت سرمایه‌گذاری در گلستان/ شناسایی ۱۶۸ فرصت سرمایه‌گذاری در گلستان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت: اکنون ۱۶۸ فرصت سرمایه‌گذاری در این استان شناسایی شده وجود دارد که ۱۰۸ فرصت آن آماده معرفی به سرمایه‌گذاران خارجی از جمله در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت است.

به گزارش ساجد خبر،  روح الله صلبی اظهار کرد: از فرصت‌های سرمایه‌گذاری آماده معرفی استان گلستان اکنون ۵۵ فرصت سرمایه‌گذاری به دو زبان فارسی و انگلیسی تدوین شده که ۴۱ فرصت آن در سامانه وزارت اقتصاد و دارایی بارگذاری شده است.

وی همچنین از بارگذاری فرصت‌های سرمایه گذاری استان گلستان در سامانه وزارت امور خارجه مطابق هماهنگی با معاونت دیپلماسی اقتصادی این وزارتخانه خبر داد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت: اکنون این استان شمالی، مستعد جذب سرمایه‌گذاران خارجی در آینده است و در دولت سیزدهم بیشترین تلاش خواهد شد.

وی افزود: با این رویکرد دولت سیزدهم به جد دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی در استان بوده و رسانه های استان هم می توانند در ایجاد امید آفزینی نزد مردم استان برای همراهی در این زمینه نقش پُررنگ ایفا کنند.

به گفته صلبی، استان گلستان ظرفیتی بالقوه در جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت را دارد.

وی افزود: با وجود تداوم تحریم‌های ظالمانه علیه کشور در بازه زمانی پنج ماه نخست امسال، اجرای ۲ پروژه این استان در حوزه‌های حمل و نقل و تولید درب و پنجره «یو پی وی سی» موفق به دریافت مجوز سرمایه‌گذاری به ارزش ۱.۵ میلیون دلار شده است.

صلبی اظهار کرد:

علاوه بر این، دریافت مجوز برای جذب ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی جدید در استان در حوزه‌های گردشگری و دخانیات در دست اقدام است.

وی ادامه داد: در حالی که طی ۱۰ سال اخیر ( ۹۱ تا ۱۴۰۰) ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار مجوز جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌های مختلف انجام شده است.