رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان:

۹۹ درصد گندمکاران استان مطالبات خود را دریافت کردند/صدور مجوزهای بدون نام برای نخستین بار در گلستان

رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: ۹۹ درصد گندمکاران استان که ۷۵۶ هزار و ۸۹۱ تن از تولیدات امسال را به دولت فروخته بودند، مطالبات خود را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، محمد برزعلی روز سه‌شنبه در نشست قرارگاه خبری شهید همدانی استانداری گلستان، اظهار کرد: امسال یک میلیون ۵۰ هزار تن گندم در استان تولید شد که این رقم به دلیل ورود به موقع  کارشناسان و متخصصان این حوزه در رابطه با ممانعت از بیماری زنگ زرد به گندم زارهای گلستان بود که نتیجه مثبت آن در زمان برداشت دیده شد.

وی افزود: در حوزه محصولات پروتئینی گلستان جزو استان های تامین کننده دیگر استان ها از جمله تهران است که ۲۳درصد پروتئین مورد نیاز این شهر توسط استان تامین می شود.

برزعلی گفت: گلستان قادر است روزانه به طور متوسط بین ۳۵۰تا ۰۴۵ تن گوشت مرغ تولید کند در برخی موافع این رقم به ۷۰۰ تن هم می رشد.

وی ادامه داد: مصرف گوشت مرغ در استان ۱۲۰ تن است و در بخش تحم مرغ نیز بالای ۱۸۰ تن تولید داریم که از این مقدار مصرف استان ۶۰ تن است.

برزعلی افزود: در هفته دولت امسال ۳۰ طرح بخش کشاورزی با بیش از ۲ هزار و ۵۶ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۲۱ طرح عمرانی با اعتبار ۲۳۵ میلیارد و ۹۱۵ میلیون ریال است .
وی گفت : این طرح‌ها در حوزه‌های شیلات، صنایع تبدیلی، دامپروری، باغبانی و حفظ نباتات است .

برزعلی بیان کرد: امسال ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی استان هدفگذاری شده و در این راستا از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی با تلاش دستگاههای زیر مجموعه ایجاد گردید.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال تولید، دانش بنیان و اشتغال نامگذار ی شده لذا  در اقدامی بی نظیر با حمایت استاندار طرح صدور مجوزهای بدون نام برای نخستین بار در کشور در استان کلید خورده است و امید داریم سرمایه گذاران زیادی با صدور این مجوز به استان مراجعه و در اینجا سرمایه گذاری کنند.