مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان:

پرداخت بیش از ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به جامعه ایثارگری گلستان در سال ۱۴۰۰

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از پرداخت بیش از 12 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به جامعه ایثارگری استان در سال 1400 خبر داد.

به گزارش ساجدخبر، اسرافیل وزیری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در آزمونی که ویژه فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصدی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد ۱۷۱ نفر از استان گلستان در این آزمون ها پذیرفته شدند و روند استخدام آن ها در حال انجام است.
وی گفت: اردیبهشت امسال مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون برای فرزندان شهدایی که در آزمون فبلی رد شده بودند برگزار شد و در این مرحله هم ۷۷ نفر پذیرفته شدند.
وزیری گفت: در حال حاضر تعداد بیکاران فرزندان شهدا در استان ۱۳۴ نفر و تعداد فرزندان بیکار جانباز بالای ۷۰ درصد هم ۹۸ نفر است و امیدواریم در دومین آزمون که تا انتهای امسال برگزار می شود مشکل اشتغال این افراد هم برطرف شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از پرداخت ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به جامعه ایثارگر در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات در سال جاری هنوز ابلاغ نشده است.
وزیری گفت: در سفر ریاست جمهور به استان گلستان مبلغ ۲ میلیارد تومان اعتباربرای مرمت و بازسازی گلزارهای شهدای استان تخصیص داده شده است.
او گفت: تاکنون ساماندهی ۲۶۹ گلزار در استان با ۳ هزار و ۵۴۴ مزار به اتمام رسیده و ساماندهی ۴۱ گلزار با ۱۰۰ مزار در دست اقدام است.

وزیری گفت: در ایام پر برکت ماه ذیحجه و در فاصله اعیاد قربان تا غدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان و همچنین دستگاه های اجرایی از هزار و ۱۸۰ خانواده ایثارگر سادات و اهل تسنن بازدید کردند.

به گفته مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان در استان گلستان هزار و ۳۸۴ ایثارگر اهل تسنن و ۸۹۱ ایثارگر سادات حضور دارند.

خبرنگار: جواد عموزاد