مدیرشعب بانک کشاورزی گلستان :

افزایش ۳۶درصدی پرداخت تسهیلات در سال گذشته

مدیر شعب بانک کشاورزی استان گلستان از افزایش 36درصدی پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی استان گلستان در سال 1400خبر داد.

به گزارش ساجد خبر به نقل از روابط عمومی مدیریت شعی بانک کشاورزی استان،  وحید صیادی با اعلام این خبر اظهار کرد: بانک کشاورزی بعنوان حامی درجه یک بخش کشاورزی کشور وظیفه  پشتیبانی وتامین سرمایه و منابع  مورد نیازکشاورزان عزیز و زحمتکش و تولیدکنندگان بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی  جامعه را برعهده دارد و با در اختیار داشتن نیروی انسانی متعصب ،متخصص و کارآمد و  توسعه شبکه نوین بانکداری الکترونیک جایگاه ویژه ای را در شبکه بانکی به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در همین راستا و با با وجود شیوع بیماری کرونا  ، این بانک با تمام ظرفیت درحال خدمت رسانی به کشاورزان عزیز استان بوده و در این مدت مبلغ  ۳۱هزارو ۴۴میلیارد ریال تسهیلات به بیش از ۲۳هزار نفر ازمشتریان ومتقاضیان خود پرداخت کرد که نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد ۳۶ درصدی را نشان می دهد.

صیادی گفت ازاین میزان تسهیلات مبلغ  ۲۹هزار و ۶۵۵ میلیارد ریال به ۲۰،۱۴۳ نفر از متقاضیان در بخش کشاورزی ،مبلغ یکهزارو ۷۱ میلیارد ریال به ۲،۵۴۱ نفر از متقاضیان در بخش خدمات و۳۱۸ میلیارد ریال نیز به ۴۱۱ نفر از متقاضیان در بخش صنعت ،معدن و مسکن و ساختمان پرداخت شد.

وی افزود در راستای مکانیزاسیون کشاورزی در مدت مذکور مبلغ یکهزارو ۸۵۸ میلیارد ریال تسهیلات جهت خرید ۶۸۹   دستگاه بانک کشاورزی ، به نقش پررنگ وکلیدی این بانک بعنوان حامی درجه یک بخش کشاورزی کشور وظیفه  پشتیبانی وتامین سرمایه و منابع  مورد نیازکشاورزان عزیز و زحمتکش و تولیدکنندگان بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی  جامعه را برعهده دارد و با در اختیار داشتن نیروی انسانی متعصب ،متخصص و کارآمد و  توسعه شبکه نوین بانکداری الکترونیک جایگاه ویژه ای را در شبکه بانکی بخود اختصاص داده است.

صیادی ادامه داد: برای حمایت از تولیدکنندگان بذور مبلغ ۲هزارو ۱۷۳میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان اختصاص یافت.

وی یادآور شد: همچنین در جهت ایفای نقش مسئولیتهای اجتماعی و ایجاد اشتغال برای اقشار آسیب پذیر، این بانک مبلغ ۴۳۲میلیاردریال تسهیلات خوداشتغالی از محل بند«ب » تبصره ۱۶ قانون بودجه به  ۵۷۰ نفراز مددجویان کمیته امداد امام خمینی ،سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت کرده است.

به گفته صیادی برای احیای سنت حسنه ازدواج نیز در طول سال گذشته با پرداخت مبلغ یکهزارو ۱۳۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط شعب این بانک زمینه ازدواج  یکهزار و ۲۴۳ زوج جوان فراهم شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی گلستان اظهار کرد: در بخش توسعه و توانمند سازی و اشتغال روستاییان و عشایر و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهر مبلغ ۱۹۴میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن روستایی و مبلغ ۱۹۲میلیارد ریال تسهیلات توانمند سازی روستاییان پرداخت شد.

صیادی گفت در راستای کمک به کشاورزان خسارت دیده ناشی از خشکسالی در استان هم بانک کشاورزی  با اختصاص  مبلغ یک هزارو ۵۰۰ میلیارد  ریال یارانه  از محل بند «خ» تبصره ۳۳و بند «ل» تبصره ۱۶قانون بودجه کل کشور نسبت به بخشودگی سود و جرائم کشاورزان و تولیدکنندگان وار د عمل شد و تعداد ۷هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۵ هزارمیلیارد ریال امهال و تمدید و تسویه شدند.

وی  به عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی پرداخت و گفت: این صندوق در طی سال زراعی گذشته ۲۱هزارفقره بیمه نامه صادر و۱۷۰هزار راس دام ،۸۷ میلیون قطعه طیور ،۱۸۵هزار هکتار محصولات کشاورزی و باغی و ۶۶۲هزار قطعه بچه ماهی و آبزیان را تحت پوشش چتر حمایتی صندوق بیمه قرار داد .

صیادی ادامه داد: این صندوق طی سال زراعی گذشته مبلغ ۸۹۰ میلیارد ریال غرامت به ۷۶۳۶ نفر از خسارت دیدگان بخش کشاورزی و دامداری پرداخت کرد .

مدیر بانک کشاورزی استان گلستان بیان کرد: درراستای کمک به دولت مبنی بر اجرای مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها و حمایت از واحدهای تولیدی دام و طیور ، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی ۱۰، ۱۲و ۱۵درصد به این تولیدکنندگان پرداخت مس شود، لذا دامداران و مرغداران محترم می توانند با ثبت نام در سامانه سیتا و اخذ معرفینامه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محل سکونت خود جهت تشکیل پرونده و اخذ تسهیلات  به شعب بانک کشاورزی  مراجعه کنند.

به گفته وی کارمندان شعب این بانک در استان از زمان اجرای این طرح علاوه بر روزهای عادی در روزهای جمعه ،حتی تعطیلات روزهای ۱۴و ۱۵خرداد درمحل کار حضور یافته و نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام نموده اند و تا این زمان مبلغ ۱۲۰۰میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این تولید کنندگان قرار داده اند.

صیادی برهمکاری بیشتر مردم استان با بانک کشاورزی  و تمرکز سپرده های خود نزد شعب این بانک  با هدف اختصاص منابع  مالی مورد نیاز جهت پشتیبانی بیشتر وکامل تر بانک از بخش کشاورزی و واحدهای تولیدی وابسته در استان  تاکید کرد.