۳۰۰۰ کشاورز گلستانی محصولات خود را بیمه کردند/ پرداخت بیش از هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه

صیادی گفت: بانک کشاورزی گلستان تا پایان آبان ماه، یک هزار و ۱۸۴میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه را به یک هزار و ۵۸۶ نفر از متقاضیان در بخش های مختلف پرداخت کرده است.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ​شبستان از گرگان، «وحید صیادی» امروز (سه شنبه ۲۳ آذر) در جمع خبرنگاران گفت: از آغاز سال زراعی جاری جدید تا پایان آبان ماه، سه هزار و ۱۸۸ نفر از کشاورزان و باغداران استان محصولات زراعی و باغی خود را تحت پوشش بیمه صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار داده اند.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان گلستان افزود: با این اقدام ۲۰۰ هکتار از باغات و ۲۷ هزار و ۴۴۰ هکتار از اراضی زراعی استان، زیر چتر حمایتی صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت.

وی از پرداخت بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک کشاورزی استان در سال جاری خبر داد و گفت: بانک کشاورزی گلستان تاپایان آبان ماه، یک هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه را به یک هزار و ۵۸۶ نفر از متقاضیان در بخش های مختلف پرداخت کرده است.

صیادی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از سوی بانک کشاورزی، ادامه داد: بانک کشاورزی استان تا پایان آبان ماه، ۸۷۰ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به یک هزار نفر زوجین جوان پرداخت کرد.

وی اظهارداشت: این تسهیلات در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و کمک به تشکیل خانواده و سنت حسنه ازدواج به این زوج های جوان پرداخت شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان گلستان از پرداخت بیش از ۱۹ هزار و ۵۷ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در این مدت خبر داد و گفت: از این میزان تسهیلات مبلغ ۱۸ هزار و ۲۱۹  میلیارد ریال به ۱۱ هزار و ۲۵۰ نفر از متقاضیان در بخش کشاورزی، مبلغ ۷۲۸ میلیارد ریال به یک هزار و ۸۳۴  نفر از متقاضیان در بخش خدمات و ۱۱۱ میلیارد ریال نیز به ۱۸۳ نفر از متقاضیان در بخش صنعت، معدن و مسکن و ساختمان پرداخت شد.

وی افزود: بیش از ۹۵ درصد از تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی استان گلستان به بخش کشاورزی اختصاص دارد.