گره کور ترافیک در معابر شهر گرگان

با بازگشایی مدارس و افزایش تردد خودروها در برخی ساعات خاص از روز معضل کمبود ظرفیت معابر گرگان بیش از پیش خود را نشان داد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ​باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، با بازگشایی مدارس از آبان و اوایل آذرماه رفته رفته بر شدت ترافیک شهر گرگان اضافه شده است، به ویژه ساعاتی از روز که مربوط به شروع به کار و یا تعطیلی مدارس است.

سرهنگ مهاجر بسطامی رئیس پلیس راهور گلستان در این باره گفت: متاسفانه معابر شهر گرگان ظرفیت این حجم از تردد را ندارد و مدیریت شهری باید برای رفع این مشکل چاره‌ای بیندیشد.

او افزود: در زمینه کنترل ترافیک شهری گرگان مدیریت واحدی وجود ندارد و به صورت جزیره‌ای عمل می‌شود.

سرهنگ مهاجر بسطامی ادامه داد: ترافیک شهر گرگان موضوعی است که فرماندار مرکز استان و استاندار باید به صورت جدی به آن ورود کنند.

او افزود: در حال حاضر با یک طرفه کردن برخی خیابان‌ها مشکل ترافیک در آن منطقه تا حدودی حل شده است، اما این کار به تنهایی کافی نیست.

رئیس پلیس راهور گلستان گفت: علاوه بر حجم بالای تردد خودرو‌ها در مرکز استان وجود خودرو‌های دستفروش در کنار جاده‌ها و نبود نظارت بر روی آن‌ها بر مشکلات ترافیکی افزوده است.

سرهنگ مهاجر بسطامی افزود: روزانه صد‌ها شهروند در تماس با پلیس راهور از وجود دستفروش‌ها و سد معبر‌ها گلایه می‌کنند.

او گفت: تعداد خودرو‌های استان طی ۱۰ سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته است و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هزار خودرو با نمره پلاک‌های ایران ۵۹ و ایران ۶۹ در سطح استان تردد می‌کنند.

رئیس پلیس راهور گلستان گفت: ما برای تمام معابر و گره‌های ترافیکی طرح و برنامه داریم و  اجرای آن همراهی دستگاه‌های مختلف را می‌طلبد.