استاندار گلستان:

۴۶ میلیارد تومان کالای قاچاق در گلستان کشف شد

استاندار گلستان گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری در گلستان ۴۶ میلیارد تومان برآورد می شود که به نسبت سال گذشته با رشد ۵۰ درصدی مواجه هستیم.

به گزارش ساجد خبر، علی محمد زنگانه استاندار گلستان شامگاه سه شنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهارکرد: تمامی مراکز نگهداری کالا و انبارها باید در سامانه جامع انبارها ثبت شوند و کشف کالا در انبارها و مراکز نگهداری ثبت نشده به مفهوم کالای قاچاق است.

استاندار گلستان افزود: گلستان یکی از استان های تقریباً پاک به لحاظ قاچاق محسوب می‌شود و معدود قاچاق های صورت گرفته در استان در حوزه چوب، محصولات جنگلی، مواد دخانی، داروهای سلامت محور آرایشی و بهداشتی، تجهیزات استخراج رمز ارز، نهاده‌های دامی و کالاهای لوازم خانگی است.

وی بیان کرد: برای هر یک از کالاهای در معرض قاچاق فرآیند کنترل نظارت ویژه تعیین شده است.

زنگانه گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری ۴۶ میلیارد تومان برآورد می شود که به نسبت سال گذشته با رشد ۵۰ درصدی مواجه هستیم.

استاندار گلستان ادامه داد: با توجه به در پیش بودن زمستان و استفاده از سوخت جایگزین برخی مراکز و ذخیره سازی سوخت در آن واحدها، نظارت ویژه‌ای صورت می گیرد تا از قاچاق سوخت ممانعت شود.