۵۸۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان گلستانی در سال جاری ایجاد می شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: در سال جاری ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد پنج هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی افراد تحت پوشش کمیته امداد گلستان تخصیص یافته است.

به گزارش ساجد خبر، عیسی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کمیته امداد گلستان بیش ۸۵ هزار خانوار معادل ۱۶۰ نفر را تحت پوشش داشته که چیزی حدود ۱۴ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان با اشاره به اینکه سیاست اصلی کمیته امداد در بخش محرومیت زدایی، توانمندسازی خانواده ها و ایجاد اشتغال با حفظ کرامت خانواده است، بیان کرد: برای اینکه خانواده ها توانمند شده و بتوانند وارد بازار کار شوند در حوزه اشتغال خدمات خوبی به مددجویان ارائه می شود که ارائه تسهیلات تنها بخشی از فرایند اشتغالزایی مددجویان محسوب می شود.

بابایی گفت: مددجویان برای ورود به بحث اشتغال مهارت سنجی شده و اگر دارای مهارت نباشد با تفاهمنامه ای که با اداره کل فنی و حرفه ای داریم براساس علاقمندی به آموزشگاه ها ارجاع خواهند شد و پس از کسب مهارت و مشاوره شغلی، تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد به آنها پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال به همه افراد مددجو در قالب طرح های مختلف پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: برای سالمندانی که در روستا و حاشیه شهر زندگی می کنند تسهیلات کارانگیزی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به خانواده های زیر پوشش پرداخت می شود، افزود: امسال نسبت به سال گذشته اعتبارات تسهیلات اشتغال ۲.۵ برابر شده است.

بابایی متذکر شد: ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار ایجاد اشتغال به استان تخصیص داده شد که باید پنج هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۲۵ درصد اشتغال استان را کمیته امداد ایجاد کرده و به دنبال این هستیم سال آینده ۵۰ درصد اشتغالزایی استان توسط این نهاد باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم هم برای افراد زیر پوشش و هم نیازمندان که توان مالی ندارند ایجاد اشتغال کنیم، یادآور شد: طرح های اشتغال کمیته امداد سه تا پنج سال توسط ناظرین، نظارت و حمایت می شود و چنانچه نیازمند حمایت مشاوره ای، شوک مالی و تسهیلات توسعه ای باشد در این مدت انجام خواهد شد.