ارجاع پرونده اخلال‌گران نظام بانکی کشور در گلستان به دادگاه

پرونده اخلال گران نظام بانکی کشور برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان، ارجاع شد.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان گفت: کیفرخواست پرونده اخلال‌گران نظام بانکی کشور یک ماه و نیم پیش در دادسرای گرگان صادر شد و پس از هماهنگی با معاون اول رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان، ارجاع شد.

او افزود: متهمان این پرونده ۳۰ نفر هستند و از طریق برداشت هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در قالب ۲ هزار و ۳۵۰ حساب بانکی از منابع بانک مرکزی، در نظام پولی و بانکی کشور اخلال عمده ایجاد کرده اند.

آسیابی ادامه داد: در خلال رسیدگی به این پرونده‌ی ۳۰ هزار صفحه‌ای، ۲۸۵ نفر به دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شد و چند هیئت کارشناسی هم، بررسی‌ها برای کشف وسعت تخلفات مالی صورت گرفته از سوی اعضای این باند را، انجام دادند که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده، علت زمان بر شدن تحقیقات برای تکمیل این پرونده ۱۵۵ جلدی بود.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال، با تحقیقات گسترده بازپرس پرونده و کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان، حدود ۶ هزار میلیارد تومان از املاک، اموال، شمش طلا، کد‌های بورسی، خودرو‌های سنگین و دو کارخانه مربوط به متهمان که حاصل از جرم بود، شناسایی و توقیف شد که در نوع خود بی نظیر بود.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این پرونده امروز در دادگاه ویژه استان ثبت و قضات این دادگاه مطالعه آن را آغاز کرده اند و به زودی وقت رسیدگی آن تعیین خواهد شد.

اعضای این باند دوسال پیش با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج)، در استان‌های گلستان و سمنان شناسایی و دستگیر شدند.

این پرونده چهارمین پرونده‌ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان رسیدگی می‌شود.