نیاز دانش آموزان استثنایی گلستان به ۱۰۰ معلم جدید

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی گلستان گفت: دانش آموزان استثنایی استان به ۱۰۰ معلم جدید نیاز دارند.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از ​باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، عباس خانعلی، رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی گلستان گفت:۳ هزار و ۲۹۶ دانش آموز استثنایی در مدارس استان تحصیل می‌کنند و علاوه بر ۳۲ مدرسه ویژه این افراد، تعدادی از توان آموزان استثنایی استان در مدارس عادی مشغول تحصیل هستند.

او با اشاره به نیاز دانش آموزان استثنایی گلستان به ۱۰۰ معلم جدید گفت: مسئولیت آموزش این توان آموزان در سال تحصیلی جاری بر عهده ۵۷۶ معلم است که با توجه به احتمال بازنشستگی بخشی از این معلمان، در سال آینده با مشکل نیروی آموزشی مواجه خواهیم شد.

خانعلی در ادامه به ترک تحصیلی سالانه حدود ۶۵ دانش آموز استثنایی استان به دلیل دوری محل سکونت از مدرسه و دشواری در رفت و آمد اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه ایاب و ذهاب سرویس مدرسه به این دانش آموزان اختصاص داده می‌شود که از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان از این اعتبار پرداخت شده است.

او در ادامه به واکسیناسیون دانش آموزان استثنایی گلستان اشاره کرد و گفت: از مجموع ۸۵۹ دانش‌آموز استثنایی واجد شرایط واکسیناسیون استان تاکنون ۴۳۱ نفر واکسن کرونا را دریافت کردند.

خانعلی بر ضرورت شناسایی به موقع سلامت جسمی دانش آموزان در سنین پایه اشاره کرد و گفت:  در راستای رسیدن به این هدف در سال جاری سلامت ۴۰ هزار و ۴۰۴ دانش آموز کلاس اول و چهار هزار و ۴۰۵ دانش آموز پیش دبستانی مورد سنجش قرار گرفت.

او بر ضرورت جذب کمک خیران برای رفع نیاز‌های آموزشی دانش آموزان استثنایی استان تاکید کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیکوکاران گلستان یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان برای تأمین هزینه رفت و آمد و بهسازی مدارس به مدارس استثنایی استان کمک کردند.

خانعلی افزود: علاوه بر جذب کمک خیران برای حل مشکلات دانش آموزان استثنایی، امسال یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال کمک هزینه برای خرید واکر، سمعک، کاشت حلزون و بستری در مراکز درمانی به ۲۷۵ دانش آموز پرداخت شد.

او همچنین گفت:یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال برای خدمات گفتار درمانی و کار درمانی به تعداد دیگری از توان آموزان پرداخت شد.