نماینده غرب گلستان در مجلس:

مسائل توسعه ای استان نیازمند توجه بیشتری دارند

نماینده مردم غرب گلستان در مجلس با بیان این که گلستان ظرفیت های بسیاری دارد گفت: تاکنون به زیرساخت های استان برای سرمایه گذاری توجه جدی نشده است.

به گزارش ساجد خبر، عبدالجلال ایری اظهار کرد: با توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بالفعل و بالقوه گلستان برای سرمایه گذاری، توجه دولت باعث می‌شود تا این استان به یکی از قطب‌های اقتصادی تبدیل شود.

وی افزود: اگر موضوع توسعه استان جهت گیری خاصی پیدا نکند، قطعاً در زمینه‌های مختلف با مشکل مواجه خواهیم شد و باید تلاش کنیم تا به سمتی برویم تا خلاء های موجود را برطرف کنیم.

ایری ادامه داد: مباحث کشاورزی و دامپروری از جمله موضوعات مورد طرح استان تا به حال بوده است و متأسفانه مسائل عمرانی و زیرساختی شهرستان‌های مختلف که دارای قابلیت‌ها و پتانسیل‌های مختلفی است، مورد توجه قرار نگرفته است.

وی به شهرک صنعتی اترک گلستان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر این شهرک به دلیل عدم تأمین آب با مشکل مواجه شده است و نیاز است تا در این حوزه سرمایه گذاری‌هایی صورت بگیرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: این شهرک صنعتی می‌تواند محل مناسبی برای استقرار صنایع بزرگ، متوسط و کوچک باشد.

وی با تاکید بر اینکه منطقه آزاد اینچه برون یکی از نقاط توسعه‌ای استان است، تصریح کرد: این منطقه می‌تواند دروازه توسعه استان برای ایجاد روابط تجاری و اقتصادی باشد.

ایری گفت: در حال حاضر قرار است که با تعیین رئیس این منطقه و تدوین ساختار اداری آن به زودی راه اندازی شود و قطعاً در این زمینه هئیت های اجرایی و رئیس جمهور می‌توانند بسیار کمک کننده باشند.