استاندار گلستان:

نرخ بیکاری در استان ۸ونیم درصد است

استاندار گلستان گفت: نرخ بیکاری در استان ۸ونیم درصد است و پیش بینی شده تا پایان سال جاری ۳۰هزار و ۳۰۰شغل ایجاد شود.

به گزارش ساجد خبر، هادی حق شناس امروز در یازدهمین جلسه کارگروه، اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد: پیش بینی رشد اقتصادی بیش از ۷و۷دهم درصد برای سال آینده استان قابل تحقق است، زیرا گلستان ظرفیت‌های بالایی در بخش‌های مختلف دارد و با عزم همگانی می‌توان به آن دست یافت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه رشد اقتصادی استان در سال گذشته و سال جاری مثبت بوده افزود: سهم دستگاه‌ها در سند رشد اقتصادی استان برای سال ۱۴۰۱ مشخص شده و امیدواریم با همراهی همه دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و بانک‌ها رقم بیش بینی شده را محقق کنیم.

استاندار با بیان اینکه نیمه نخست امسال چهاردهمین استان کشور بودیم که نرخ بیکاری در آن تک رقمی بود افزود: نرخ بیکاری در استان ۸ونیم درصد است و پیش بینی شده تا پایان سال جاری ۳۰هزار و ۳۰۰شغل ایجاد شود.

وی همچنین کشاورزی را مزیت نسبی استان در کنار دیگر ظرفیتهای موجود دانست و ادامه داد: می‌توان با استفاده از صنایع تبدیلی و ارائه محصول نهایی شاهد ارزش افزوده این مزیت در استان و افزایش درآمد مردم باشیم.

حق شناس خاطرنشان کرد: پرهیز از محدودیتهای خود ساخته زمینه ارتقا بهره وری را فراهم می‌کند که می‌تواند نقش تأثیرگذاری در تحقق رشد اقتصادی استان در سال آینده را فراهم آورد.