۱۶۰ تن کنجاله سویا در شهرستان ترکمن ضبط و معدوم سازی شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ترکمن گفت: در راستای حفظ و حراست از سرمایه‌های دامی ضبط و معدوم سازی بیش از 160 تن کنجاله سویا در شهرستان ترکمن انجام شد.
به گزارش ساجد خبر، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گلستان، دکتر سعید پورقاز اظهار داشت: بازدیدها و نظارت‌های مستمر کارشناسان اداره دامپزشکی ترکمن بر روند تولید، توزیع و عرضه خوراک دام و طیور انجام می‌شود.
وی افزود: در صورت مشاهده فعالیتهای غیر مجاز و هرگونه تخلف بهداشتی با متخلفان این حوزه برابر قانون برخورد خواهد شد.
رئیس اداره دامپزشکی ترکمن گفت: پس از  دریافت گزارش از سوی مسئول فنی یک واحد تولیدی خوراک دام و طیور در شهرستان مبنی بر مشکوک بودن یک محموله دپو شده،بلافاصله کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی ترکمن از کارخانه‌ خوراک دام و طیور  مذکور بازدید و نسبت به بررسی  کارشناسانه محموله اقدام کردند.
وی ادامه داد: با بازرسی از این کارخانه میزان ۱۶۰ تن کنجاله سویا شناسایی و با توجه به شرایط نامناسب نگهداری و تغییرات ارگانولیپتیکی ضبط و از چرخه مصرف در صنعت دام و طیور خارج و با هماهنگی با مدیریت پسماند شهرستان به صورت بهداشتی معدوم شد.
پورقاز تصریح کرد: رسالت مهم سازمان دامپزشکی کشور در امر حفظ و حراست از سرمایه‌های دامی و تلاش در راستای ارتقای سطح بهداشت عمومی و سلامت جامعه است و بر این اساس بازدیدها و نظارت‌های کارشناسان این اداره بر روند تولید، توزیع و عرضه خوراک دام و طیور و سایر موارد مربوط به مواد غذایی با منشاء دامی به صورت مستمر در حال انجام است.