آغاز مسابقات استانی قرآن کریم با حضور بیش از ۸۰ نفر در گلستان

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به آغاز چهل و چهارمین دوره مسابقات استانی قرآن در استان گفت: در این مرحله بیش از 80 نفر از متسابقین با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش ساجد خبر، حجت‌الاسلام ابوالفضل کوهساریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گلستان ما اظهار کرد: در مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآنی در استان گلستان بیش از ۸۰ نفر از متسابقین خواهر و برادر در ۲۳ و ۲۴ شهریورماه جاری رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات قرآنی برادران ۲۳ شهریور و مسابقات قرآنی خواهران ۲۴ شهریور است، افزود: مسابقات خواهران در امامزاده عبدالله (ع) گرگان برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گلستان با بیان اینکه در مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآنی ۴۲۷ شرکت کننده با یکدیگر رقابت کردند، گفت: این مسابقات به میزبانی غرب و شرق استان گلستان برگزار شد.

به گفته کوهساریان، شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ از پنج جزء تا کل قرآن، ترتیل، تحقیق، دعاخوانی، تفسیر عمومی و اذان با یکدیگر رقابت کردند و نفرات برتر شهرستانی به مرحله استانی راه یافتند.

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، افزود: از ظرفیت داوران بومی و غیربومی در این مرحله از مسابقات قرآنی استفاده شده است تا شاهد برگزاری مناسب این مرحله باشیم.

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گلستان؛ تمسک به قرآن راه برای عبور از مشکلات مهم خواند و گفت: اگر زندگی با کلام وحی عجین شود آینده روشنی در دنیا و آخرت برای آنها ترسیم می‌شود، زندگی توأم با معنویت دینی و قرآنی سختی‌های زندگی را سهل می‌کند.

کوهساریان با بیان اینکه مانوس شدن با قرآن آرامش را به انسان هدیه می‌دهد، بیان کرد: فهم و تدبر در قرآن باعث رشد و تعالی می‌شود که باید قدرآن را دانست.