مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور:

احیاء ۳۲۲واحد راکد و تعطیل شهرک‌ها نواحی صنعتی کشور

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت: امسال ۳۲۲واحد راکد و تعطیل صنعتی کشور احیا شد.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، علی رسولیان با بیان این مطلب اظهار کرد: با هدف گذاری شناسایی و احیاء واحد‌های صنعتی تعطیل و راکد در سال جدید توانستیم ۱۶۰۰واحد صنعتی را شناسایی کنیم که حدود ۳۲۲واحد در ۴ماه امسال احیاء شدند و بر چرخه تولید برگشتند.

وی افزود: با احیاء این واحد‌ها برای ۳هزار نفر شغل ایجاد شد تعداد واحد‌های تعطیل ۱۳درصد کاهش یافت و امیدواریم بتوانیم بقیه واحد‌های صنعتی را احیاء کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، از مشوق‌های طرح‌های صنعتی خبر داد و افزود: کسانی که بتوانند طرح‌های خود را به موقع به بهره برداری کننداز ۳۰درصد تخفیف و اقساط بند مدت واگذاری بهره مند می‌شوند.

رسولیانی افزود: دو رویکرد برای برق و آب زیرساخت شهرک‌های صنعتی داریم که یکی تولید برق در داخل شهرک‌های صنعتی و دیگری استفاده از پساب شهری و شهرک‌های صنعتی و باز چرخانی آب است.

وی گفت: برای تولید برق خورشیدی ۷هزار هکتار زمین از جمله در شهرک صنعتی اترک را شناسایی کرده ایم و هم با دولت و هم با سازمان شهر‌های صنعتی مذاکره کرده ایم که این زمین‌ها را به تولید برق خورشیدی اختصاص دهیم تا زمین‌های آن با اقساط بلند مدت در اختیار سرمایه گزاران قرار بگیرد و وزارت نیرو برق را با قیمت مناسب از آنان بخرد تا این کار برای سرمایه گزاران اقتصادی‌تر شود.

معاون وزیر صمت از شناسایی ۵هزار هکتار سقف واحد‌های صنعتی برای تامین برق خورشیدی خبر داد و افزود: برنامه ریزی کرده ایم تا با وزارت نیرو اقداماتی را انجام دهیم که این تولید برق اقتصادی‌تر شود و با اعطاء تسیلات بانک مرکزی بتوانیم برق واحد‌های صنعتی را از منابع پاک و بدون آلایندگی تامین شود.

رسولیان افزود: تمام مراحل مطالعات این طرح انجام شده و توافقاتش صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم از دولت مجوز آن را بگیریم.

وی همچنین افزود:طرح دیگر ما طرح تامین آب مبتنی بر بازچرخانی آب در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی و استفاده از پساب شهر‌ها از جمله شهر گرگان است که آب مطمئنی برای نواحی صنعتی است.