رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد

جلوگیری از بیکار شدن ۱۲۰ کارگر در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با جلوگیری از توقیف دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی آق قلا از بیکار شدن دست کم ۱۲۰ کارگر جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر، هادی هاشمیان در بازدید از واحدهای صنعتی آق قلا اظهارکرد: با جلوگیری از توقیف دو واحد تولیدی در شهرک صنعتی آق قلا از بیکار شدن دست کم ۱۲۰ کارگر جلوگیری شد.

وی توضیح داد: طلبکاران حکم توقیف این واحدهای تولیدی را گرفته و این دو کارخانه در آستانه بحران و تنش ناشی از توقیف اموال بودند که با ورود به موقع و سریع ستاد اقتصاد مقاومتی، اجرای این رای متوقف شد.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: پس از توقف اجرای رای، بلافاصله درخواست بررسی مجدد در قالب ماده ۴۷۷ به قوه قضاییه ارائه دادیم که با موافقت رئیس قوه قضاییه دستور توقف رسیدگی صادر و رسیدگی مجدد در دیوانعالی کشور صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این واحدها در مجموع حدود ۱۲۰ کارگر داشتند که از بیکاری آنها جلوگیری شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با دستور رئیس قوه قضاییه توقیف خط تولید برای وصول بدهی ممنوع است و اگر واحد تولیدی به این علت در آستانه تعطیلی باشد بلافاصله ورود و با حضور طرفین برای رفع مشکل چاره جویی می کنیم.

هاشمیان از ادامه تلاش های قضایی برای رونق تولید در استان خبر داد و گفت: ۳۴۸ کارخانه راکد در گلستان شناسایی شده و ماموریت امسال دادستان ها تمرکز بر احیای این واحدها است.

رئیس کل دادگستری گلستان و اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان را در بازدید امروز، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و دبیر شورای هماهنگی بانک های استان، همراهی می کردند.

در این بازدید از چهار واحد تولیدی سرکشی و پس از شنیدن مشکلات آن ها، دستورهای لازم برای رفع موانع تولید در این واحدها صادر شد.

دوسال گذشته با تلاش ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان، ۳۷ کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل دوباره احیا و حدود هزار و ۲۰۰ کارگر در این واحدها مشغول به کار شدند.