استاندار گلستان:

برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در حال تدوین است

استاندار گلستان گفت: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در حال تدوین است که البته این نقشه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۳ بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس ظهر امروز (چهارشنبه ۵ خرداد) در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان گفت: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در حال تدوین است که البته این نقشه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۳ بود.

استاندار گلستان افزود: بخش عمده ای از اولویت های استان منطبق با اولویت های کشور است اما ظرف یک ماه آینده دستگاه های فرهنگی با بررسی مباحث عنوان شده اقدام به آماده سازی اولویت های استان خواهند کرد و نهایتاً در جلسه شورای برنامه ریزی مصوب خواهد شد.

وی ادامه داد: فاز اول طرح گلستان پایتخت فرهنگی اقوام کشور شامل مطالعه جامع و پژوهش فولکلور و مردم شناسی و سبک زندگی انجام شده و در فاز دوم این طرح با همکاری صداوسیمای مرکز گلستان فیلم مستند آن تهیه خواهد شد.

حق شناس گفت: این استان از ظرف منحصر به فرد همزیستی اقوام مختلف بهره می گیرد که می تواند تقویت روابط اقوام موجبات ارتقا همبستگی و وحدت را فراهم آورد و زمینه شناساندن بیش از پیش استان و جذب گردشگران را فراهم آورد.