انجام حذف رمز ۴۶۰۰ کارت هوشمند سوخت در منطقه گلستان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان از حذف رمز حدود 4 هزار و 600 کارت هوشمند سوخت شهروندان استان در سال 1399 خبر داد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان، عیسی افتخاری در این باره گفت: در راستای تحقق حقوق شهروندی و ارائه خدمات مطلوب به هموطنان، کارکنان منطقه در نواحی چهارگانه منطقه اقدام به حذف رمز تعداد ۴ هزار و ۶۰۰ کارت هوشمند سوخت کردند.

وی با اشاره به اینکه یکی از سوالات رایج در بین مردم، نحوه بازیابی رمز کارت هوشمند سوخت است، اظهار داشت: رمز این کارت‌ها به صورت پیش فرض چهار رقم آخر کد ملی مالک خودرو است؛ اما اگر نام مالک فعلی خودرو با نام ثبت شده بر روی کارت سوخت مغایرت داشته باشد و یا افراد رمز کارت خود را از حالت پیش فرض تغییر داده باشند و همچنین در صورت فراموش کردن رمز کارت سوخت، جهت بازیابی آن باید به یکی از نواحی تابعه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه مراجعه کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان افزود: جهت انجام فرآیند حذف رمز کارت هوشمند سوخت، همراه داشتن مدارک خودرو و هویتی مالک الزامی است و همچنین حضور مالک وسیله نقلیه برای این امر ضروری است و در صورت درخواست توسط شخص دیگر، با ارائه وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت، رمزگشایی امکان‌پذیر است.

شایان ذکر است، در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت دارای فیزیک سالم، بدون چسب خوردگی و شکستگی نیز جهت حذف رمز الزامی است و در صورت مفقودی یا خراب شدن کارت سوخت، شهروندان باید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) نسبت به درخواست کارت المثنی اقدام کنند.