استاندار گلستان:

فتح خرمشهر معادلات جنگ تحمیلی را تغییر داد

استاندار گلستان گفت: فتح خرمشهر معادلات جنگ تحمیلی قبل و بعد از عملیات بیت المقدس را تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر، هادی حق شناس، استاندار گلستان به مناسبت حماسه آزادسازی خرمشهر پیامی صادر کرد.

در بخش هایی از این پیام آمده است:

انقلاب اسلامی مردم ایران در طول عمر ۴۳ ساله خویش فراز و نشیب های بسیاری را از سر گذرانده و بارها شاهد عناد و دشمنی بدخواهان و دست درازی متجاوزان بوده است.

دشمنانی که برای دستیابی به اهداف و رویاهای شیرین خود، کام ملت ایران را تلخ کردند و نه تنها خیرخواه این مردم نبوده اند بلکه انواع جنگ های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را تحمیل کردند.

فتح خرمشهر و حماسه آزادسازی این شهر در واقع جایی بود که رژیم بعث عراق رویاهای خود را نقش بر آب دید و البته شاید معادلات جنگ تحمیلی قبل و بعد از عملیات بیت المقدس تغییر یافت.

حماسه فتح خرمشهر با بیان ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» رنگ و بویی آسمانی گرفت و نشان داد دفاع مردم ایران کاملاً مقدس و اقدامی در مسیر حفظ آب, خاک و سرزمین مادری است.

بی تردید تلاش ۴۳ ساله مردم در حمایت و پشتیبانی از انقلاب با شکوه اسلامی لحظه های بزرگ و بسیاری همچون فتح خرمشهر را در خود جای داده است و دشمنان این کشور باید بدانند که ملت بزرگ ایران در مسیر آرمان های والای خود آمادگی حماسه سازی در عرصه های مختلف را دارد.

اینجانب فرا رسیدن سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر عزیز را به خانواده معزز شهدا و ایثارگران و مردم شریف گلستان که با تقدیم چهار هزار شهید والا مقام دِین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کردند تبریک عرض می کنم و امیدواریم با تأسی از حماسه سازان خرمشهر بتوانیم در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گام های موثری در مسیر توسعه و پیشرفت گلستان برداریم.