معاون فرماندار گمیشان :

۳۳ میلیارد ریال برای رونق گردشگری ساحلی گمیشان اختصاص یافت

معاون فرماندار گمیشان گفت که طی چهار سال اخیر و از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی و ملی افزون بر ۳۳ میلیارد ریال به منظور تکمیل زیرساخت‌های گردشگری ساحلی روستای "چارقلی" این شهرستان اختصاص یافته که چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال آن اخیرا تخصیص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیدعلیرضا حسینی اظهار داشت که با اعتبارات تخصیص یافته اخیر حدود یک کیلومتر باقی مانده از جاده ۵.۶ کیلومتری منتهی به ساحل چارقلی زیرسازی نهایی و مهیای آسفالت می‌شود.

وی یادآور شد که پیش از این نیز از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون مبلغ ۲۸ میلیارد و ۹۲۱ میلیون ریال برای اجرای محوطه‌سازی، زیرسازی جاده دسترسی به ساحل چارقلی و آسفالت بخشی از آن اختصاص و هزینه شده است.

معاون فرماندار گمیشان اضافه کرد که با برنامه‌های کوتاه مدت از طریق ایجاد زیرساخت در بیش از ۱۰ کیلومتر ساحل ماسه‌ای و راه‌اندازی شرایط ماندگاری شبانه مسافر، گردشگری ساحلی در سواحل بکر این شهرستان توسعه خواهد یافت.

وی همچنین گفت که ظرفیت‌های منطقه همچون صید و ماهی‌گیری، صنایع دستی و غذاهای بومی قوم ترکمن، شیر و دوغ شتر، بوم‌گردی در یورت (چادر) خانه‌های چوبی و نظایر آن می‌تواند جذابیت‌ زیادی برای گردشگران ایجاد نماید و از طریق خرید و فروش این خدمات گردش مالی و تحول اقتصادی خوبی در منطقه فراهم خواهد شد.