مدیرعامل شرکت برق گلستان:

مدیریت مصرف برق مانع بروز خاموشی خواهد بود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: اگر مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند، خاموشی نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر طبق اعلام هواشناسی از روز دوشنبه هوای گرم به استان نفوذ کرده و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد افزایش محسوس دما تا ۱۰ درجه هم خواهیم به گونه‌ای که پیش بینی می‌شود دمای هوا در استان به ۴۰ درجه سانتیگراد برسد.

البته این وضعیت تا عصر روز سه شنبه ادامه داشته و از عصر و شب این روز، با تغییر جهت جریانات شاهد بارش‌های پراکنده و کاهش دما در استان خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان شامگاه یکشنبه در گفتگوی خبری در خصوص پیش بینی افزایش میزان برق در استان اظهارکرد: طی دو سه روز آینده براساس پیش بینی هواشناسی افزایش دما را خواهیم داشت و این امر مصرف برق را افزایش خواهد داد.

علی اکبر نصیری افزود: از مردم می‌خواهیم در این زمینه با شرکت برق همکاری کرده تا بتوانیم با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، پیک را کنترل کنیم.

وی بیان کرد: برای اینکه راحت تر بتوانیم پیک را کنترل کنیم اپلیکیشن «برق من» طراحی شده که قابل نصب بر روی تمام گوشی‌های تلفن همراه است و اگر خاموشی و موارد دیگری بود از این طریق به مشترکان اعلام می‌کنیم.

نصیری تاکید کرد: بهتر است مشترکان این نرم افزار را نصب کرده تا بتوانند از جزئیات برنامه‌ها مطلع شوند و قبوض خود را با همین اپلیکیشن پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا و پیش بینی افزایش میزان مصرف، اگر صرفه‌جویی صورت گیرد خاموشی نخواهیم داشت.

وی همچنین از مانور برق برای عبور از پیک تابستان خبرداد و گفت: این اقدامات شامل تعدیل روشنایی معابر شهری و روستایی، جمع آوری ماینرهای غیرمجاز، ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری و ارزیابی آماده به کاری سامانه‌های برق من و غیره است.