طرح ایده های برتر کسب و کار جوانان در گلستان اجرا میشود

طرح ایده های برتر کسب و کار جوانان در گام دوم انقلاب به همت موسسه مردم نهاد "خودباوران کوثر " در گلستان اجرا میشود.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از برنا از گرگان؛ رضوان رمضانی دبیر موسسه مردم نهاد “خودباوران کوثر “در پنجاهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست هادی حق شناس استاندار گلستان با تاکید بر اینکه راه حل اشتغال حمایت و پشتیبانی مسئولین و مدیران دولتی از ایده های کسب و کار جوانان می باشد، اظهار کرد: موسسه مردم نهاد “خودباوران کوثر” پس از نیاز سنجی های صورت گرفته و برگزاری جلسات با متخصصین  حوزه کسب و کار در مرداد ماه سال۹۹ اقدام به تهیه طرحی با عنوان ایده های برتر کسب و کار جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی نمود.

وی افزود: طرح حاضر پس از تهیه مورد استقبال  استاندار و مجمع نمایندگان استان قرار گرفت و مقرر گردید جهت بهره گیری از امکانات و تجربیات پارک علم و فناوری استان جلسه ای با حضور مدیرکل پارک علم و فناوری جهت بررسی جامع طرح صورت بگیرد.

رمضانی ادامه داد: پس از بررسی و تکمیل طرح نسبت به تشکیل کمیته علمی(داوران) که متشکل از اساتید متخصص و صاحب نظر استان است اقدام گردید و در ادامه جلسه کارشناسی با حضور تیم اجرایی و کمیته علمی در پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

دبیر اجرایی طرح در ادامه از ارسال طرح به وزارت ورزش و جوانان و همچنین جلب حمایت وزارت این خبرداد و افزود: جلسه بررسی طرح با حضور غلامرضا منتظری نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، معاون پارلمانی، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان، امیر حسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان به همراه حجت مقسم نماینده موسسه در محل معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار که با استقبال مدیران مربوطه مواجه گردید و  مقرر شد طرح مذکور به صورت  پایلوت در استان گلستان اجرا شود.

رضوان رمضانی یادآور شد: طرح مذکور با هدف بهبود فضای کسب و کار ،بستر سازی جهت اشتغال زایی جوانان،آشنایی جوانان با فرصت ها و مزیت های استان ، شناسایی و دسته بندی فرصت های سرمایه گذاری،کمک به ایجاد بانک ایده و شناسایی معضلات و مشکلات پیش روی کسب و کار جوانان تهیه گردیده که مخاطبین اصلی آن جوانان خصوصا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می باشند.

دبیر موسسه مردم نهاد “خودباوران کوثر” اضافه کرد: ویژگی این طرح نسبت به طرح های مشابه با توجه به نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری ، حمایت و پشتیبانی از ایده های مسئله محور و خلاقانه جوانان تا ایجاد کسب و کار و تجاری سازی محصول و خدمات آنان می باشد که موجب تمایز آن شده است.

وی در انتها از کلیه مسئولین و مدیران خواست تا  جهت تحقق اهداف طرح که مطابق با شعار سال می باشد  همکاری و همیاری لازم را بعمل آورند.