مدیرکل غله گلستان:

خرید تضمینی کلزا در گلستان آغاز شد

مدیرکل غله و خدمات کشاورزی گلستان از خرید تضمینی دانه های روغنی در استان خبرداد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از مهر، سیدخالق سجادی صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: از بیستم اردیبهشت ماه سال جاری عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان آغاز و قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری ۱۱۰ هزار ریال برای هر کیلوگرم اعلام شده است.

وی افزود: این قیمت بر اساس پایه خرید با دو درصد ناخالصی و ۹ درصد رطوبت است.

مدیرکل غله و خدمات کشاورزی گلستان بیان کرد: در فرآیند خرید دانه روغنی کلزا از استانداردهای ملی نمونه برداری، آزمون دانه های روغنی و اندازه گیری رطوبت استفاده می شود.

سجادی ادامه داد: حداکثر ناخالصی قابل قبول دانه روغنی کلزا جهت خرید تضمینی ۱۰ درصد و همچنین حداکثر رطوبت مجاز برای این دانه روغنی ۲۰ درصد است.

وی افزود: براساس پیش بینی های اعلامی از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار می رود در سال جاری حدود ۷۸ هزار تن دانه روغنی کلزا از بیش از ۴۹ هزار هکتار اراضی زیرکشت این محصول در گلستان، برداشت شود.

سجادی همچنین از در نظر گرفتن ۴۲ مرکز خرید کلزا در سطح استان گلستان برای خرید تضمینی این محصول خبر داد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان خاطر نشان کرد: گلستان از استان‌های پیشرو در امر تولید و خرید تضمینی دانه روغنی کلزا است و رتبه نخست خرید این محصول را در کشور به خود اختصاص می دهد.

وی توضیح داد: همچنین با توجه به اینکه خرید تضمینی از طریق سامانه سیفا و استعلام از سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی صورت می گیرد از کشاورزان درخواست می شود تا در صورت عدم ثبت مشخصات در سامانه پهنه بندی در اسرع وقت نسبت به ثبت مشخصات در این سامانه اقدام کنند.