مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲:

مرکز لجستیکی اینچه برون در ۵۳۸ هکتار ساخته می شود

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: مرکز لجستیکی اینچه برون در ۵۳۸ هکتار ساخته می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر، محسن اعتماد با اعلام این خبر اظهارکرد: از ابتدای سال تاکنون ۹۲ هزار و ۳۸۰ تن کالا در پایانه های راه آهن گلستان بارگیری و ۱۳ هزار و ۶۰۰ تن کالا هم تخلیه شده است.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: از اتفاقات مهم روزهای اخیر واگذاری ۵۳۸ هکتار برای احداث مرکز لجستیکی اینچه برون (بندر خشک) به راه آهن بوده است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه این امر با پیگیری‌های مسئولان استانی، در کمیسیون مستندسازی ماده ۶۹ دولت مصوب شد و به زودی ابلاغ می‌شود.

اعتماد گفت: همچنین همزمان با این طرح منطقه آزاد اینچه برون هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوب شد که در استان و کشور تحول ایجاد کرده و رشد اقتصادی و اشتغال زایی به دنبال خواهد داشت.

طبق گفته مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲، فعالیت های راه آهن استان و اتصال خط عریض در تصویب منطقه نقشه تاثیرگذاری داشته است.

وی توضیح داد: استان مزیت رقابتی زیادی نسبت به سایر استان ها داشت و منطقه آزاد اینچه برون توجیه اقتصادی دارد.

اعتماد گفت: این اتفاقات نویدبخش روزهای بهتر استان است و می توان به طرح اساسی که برای ایستگاه مرزی اینچه برون پیش‌بینی شده که باید در افق ۱۴۰۴ جابجایی کالا به پنج میلیون تن برسد، نزدیک شویم.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ اظهارکرد: اجرای این بندر، سه هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

اعتماد گفت: تاییدیه پلان مصوب مرکز لجستیک از کمیته فنی راه‌آهن کشور اخذ و در آن لکه های سرمایه گذاری مشخص است و بر این مبنا مراکز بار، مراکز تولید، انبار، سیلو، کارگاه ها و سوله ها برای پایانه نفتی، غلات و غیره احداث خواهد شد.