تحویل ۱۴۳واحد مسکونی به زلزله زدگان روستا‌های رامیان، آزادشهر و مراوه تپه

۱۴۳واحد مسکونی زلزله زدگان رامیان، آزادشهر و مراوه تپه ساخته و تحویل مالکان شد.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اعلام این خبر گفت: ۱۲۵واحد از ۲۵۰منزل خسارت دیده روستایی شهرستانهای رامیان و آزادشهر در زلزله ۱۷شهریور پارسال اکنون تکمیل و تحویل مالکان شد و بقیه در مراحل انعقاد قرار داد، فونداسیون، ستون و سقف است و تا دو یا سه ماه آینده تحویل مالکان می شود.

سیدمحمد حسینی افزود: در کارشناسی بعمل آمده ۲۹۴واحد مسکونی روستاهای قورچای و ویرو ارزیابی شد که از این میان ۲۵۰واحد احداثی و ۴۴واحد مسکونی تعمیری معرفی شد.

وی از  تحویل ۱۸واحد مسکونی به مالکان در روستاهای زلزله زده مراوه تپه خبر داد و افزود: در زلزله ۵مهر ماه پارسال هم ۳۱۰واحد مسکونی خسارت دیده ارزیابی شد که از این میان ۲۷۰واحد احداثی و بقیه تعمیری بود و ۲۹۲واحد هم مراحل تکمیل فونداسیون، ستون و سقف را می گذراند.

وی افزود: بنیاد مسکن ضمن ارائه تسهیلات و بلاعوض بازسازی (احداثی، معیشتی و اجاره بها)، با هدف توانمندسازی متقاضیان و به تناسب پیشرفت فیزیکی واحد از محل سیمان اهدایی بنیاد مستضعفان، به ازای هر نفر ۸تن سیمان تخصیص و تحویل می دهد و هزینه نظارت ناظرین فنی روستایی بر احداث واحدهای مسکونی نیز از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان پرداخت شده است.