رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد:

برای تعدادی از مدیران کارنکن در گلستان پرونده تشکیل شده است

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای تعدادی مدیران کارنکن در محاکم استان پرونده تشکیل شده که برای تعدادی از آنها رای صادر شده و مابقی در حال رسیدگیست .

به گزارش ساجد خبر، به نقل از برنا از گرگان؛ هادی هاشمیان در مراسم  ابلاغ حکم دادستانی شهرستان علی آبادکتول اظهار کرد: تلاش برای رفع موانع تولید و نظارت بر زیر مجموعه و پیگیری انجام تکالیف قانونی مدیران شهرستان  دو تکلیفیست که دادستان این شهر باید با به آن توجه ویژه داشته باشد .

با بیان این که بخشی از مشکلات به علت عدم نظارت و عمل نکردن به وظایف و تکالیف قانونی آنان است افزود: دادستان ها باید  مدیران کارنکن را به برای ترک فعل تحت پیگرد قرار دهند .

وی افزود: دادگستری  استان گلستان تا کنون چندین مورد  را پیگیری کرده و پرونده تشکیل داده که  تعدادی را رسانه‌ای کردیم و هم اکنون تعدادی هم در دادسرای مرکز استان در حال رسیدگی است که پس از انجام تحقیقات و رسیدن به مرحله دادگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد و هم اکنون نیز چند پرونده در محاکم استان برای مدیران کارنکن تشکیل شده که برای تعدادی از آنها رای صادر شده و مابقی در حال رسیدگیست .

هاشمیان به اقدامات دستگاه قضایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی هم اشاره کرد و گفت: پارسال لیست واحدهای تولیدی راکد و تعطیل به ویژه واحدهایی که توسط بانک ها در سالیان گذشته تملک شده بود ، تهیه و امسال تمرکز دادستان ها در همه حوزه های قضایی بر فعال کردن این واحدهاست .

هاشمیان  گفت: دستگاه قضایی در کنار دستگاه های اجرائیست و امیدواریم با استفاده از این ظرفیت و هم افزایی و تعامل دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی امسال اقدامات خوبی برای گره گشایی و رفع موانع تولید در استان انجام شود .

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به استجیاری و نامناسب بودن فضای اداری دادگستری ها و دادسراها و شوراهای حل اختلاف استان در سالهای گذشته گفت:  ازمحل صرفه جویی همکاران  و ره آورد سفر اول  رئیس قوه قضائیه به استان گلستان جمعاً  نزدیک به ۵ میلیارد تومان برای اجرای  طرح های  عمرانی هزینه شد و فضای اداری استان بیش از دو برابر شد  که این افزایش فضا امکان خدمت رسانی به مردم را بهتر کرده است .

لازم به ذکر است؛ امروز همزمان با بهره برداری از سالن اجتماعات دادگستری علی آبادکتول ازخدمات بیش از ۶سال سیدباقر طباطبایی دادستان سابق قدردانی و حسینعلی ایزد به عنوان دادستان جدید علی آبادکتول معرفی شد  و همچنین از طرحهای عمرانی دادگستری استان در شهرستان‌های مینودشت، و رامیان به بهرداری رسید .

گفتنی است؛ با حکم رئیس قوه قضاییه ، حسینعلی ایزد به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان علی آبادکتول منصوب شد .