مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان:

دستگیری سه نیروی شرکتی فعال در منابع طبیعی کردکوی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز دارای استان گلستان به دستگیری سه نیروی شرکتی فعال در منابع طبیعی کردکوی اشاره کرد و گفت: این اداره کل ۵۷۶ نیرو دارد که ۵۰۷ نفر آنان طرف قرارداد با شرکت ها هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر، عبدالرحیم لطفی‌زاده در نشست خبری با اعلام این مطلب اظهار کرد: این افراد در رابطه با دستگیری بزگترین باند قاچاق چوب کشور موسوم به موربانه های جنگل دستگیر شده اند.

وی با اشاره به دستگیری شبانه روزی قاچاقچیان چوب از سوی نیروهای یگان حفاظت این اداره کل در گلستان گفت: طرح حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استان به ویژه جنگل، تشدید شده و به صورت ۲۴ ساعته ادامه دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان همچنین اعلام کرد: پارسال ۸۳۰ فقره چوب قاچاق شامل هزار و ۷۴۵ استر و ۱۴۱ متر مکعب چوب صنعتی در استان کشف شد.

به گفته کارشناسان مرتبط، قاچاق چوب جنگلی در گلستان معضل اساسی به شمار می رود که تامین امکانات و اعتبار موردنیاز دستگاه‌های مرتبط در حفاظت از عرصه های جنگلی و اصلاح یا وضع قوانین جدید بازدارنده می‌تواند مانع دست اندازی بیشتر به این عرصه ها شود.

استان گلستان با وسعت افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع ، دارای ۴۵۲ هزار و ۱۸۵ هکتار عرصه جنگلی، ۸۶۲ هزار و ۸۲۵ هکتار عرصه مرتعی، حدود ۲۰ هزار هکتار ساحل، ۶۲ هزار و ۴۲۰ هکتار زمین‌های مستحدث و موات و ۶۶۷ هزار هکتار زمین کشاورزی است.

این استان شمالی دارای یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام مختلف است که اقتصاد اصلی ساکنان آن برپایه کشاورزی است.