رئیس کل دادگستری گلستان:

محکوم به قصاص بعد از ۲۰ سال در گلستان بخشیده شد

رئیس کل دادگستری گلستان از بخشش قاتل ۴۰ ساله بعد از ۲۰ سال در استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر، هادی هاشمیان عصر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: جوان محکوم به قصاص بعد از ۲۰ سال، دقایقی پیش در برنامه مثل ماه و به حرمت ماه مبارک رمضان بخشیده شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: محکوم به قصاص فردی در آستانه ۴۰ سالگی که ۲۰ سال پیش در پی مشاجره لفظی مرگ جوان دیگری را رقم زده بود.

وی افزود: پس از رسیدگی پرونده و با درخواست اولیای دم، حکم قصاص صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در مرحله اجرا قرار گرفت.

هاشمیان ادامه داد: درگذشت مادر مقتول روند اجرای حکم را مدتی به تاخیر انداخت اما دوباره با درخواست خواهران و برادران مقتول، حکم قصاص دوباره در نوبت اجرا قرار گرفت.

وی بیان کرد: سال های گذشته بارها اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان و ریش سفیدان دو خانواده پادرمیانی کردند اما اولیای دم حاضر به گذشت نشدند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در آخرین مرحله پیش از اجرای حکم اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان و عوامل برنامه مثل ماه شبکه سه، پادرمیانی کردند و دقایقی پیش اولیای دم بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

گفتنی است این چهارمین محکوم به قصاص استان استان که از ابتدای امسال بخشیده شده است.

سال گذشته هم با گذشت اولیای دم و پادرمیانی ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف ۲۶ محکوم به قصاص فرصت دوباره زندگی یافتند.