دام کلاهبرداران در فضای مجازی با عنوان کاریابی

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شهروندان خواست به لینک های ناشناسی که در شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغ کاریابی می کنند، اعتنا نکنند.

به گزارش ساجد خبر، به نقل از مهر، سرهنگ ابراهیم پرسا شامگاه جمعه در گفتگوی خبری اظهارکرد: سودجویان سایبری از مشکلات موجود در جامعه سوء استفاده کرده و با استفاده از کلمات و جملات فریبنده با عنوان استخدام فوری با سوء استفاده از نیاز برخی از شهروندان، آنها را به سمت نیات شوم خود هدایت می کنند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان افزود: البته در کنار شگردهای خاص و فریبنده مجرمان، غفلت و بی احتیاطی برخی از شهروندان در وقوع این جرائم نقش بسزایی دارد.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که در حال حاضر به راحتی می تواند بر رفتار کاربران تاثیر بگذارد موضوع اشتغال بوده که بسیار مورد توجه خانواده ها است.

پرسا بیان کرد: در نوعی از کلاهبرداری، سودجویان سایبری با ارسال مطالب جذاب و اغواکننده از مخاطبان خود درخواست می کنند ابتدا رزومه ای از فعالیت های خود را برای آن شرکت یا موسسه ارسال کنند که پس از چند روز با برقراری تماس از طرف شرکت مبنی بر اینکه رزومه شما مورد قبول واقع شده خواستار واریز مبلغی پول به حساب شرکت در قالب انجام امور اداری یا برگزاری کلاس های آموزشی می کنند.

وی تصریح کرد: هموطنان دقت کنند که همه سایت هایی که در حوزه کاریابی فعالیت می کنند باید از وزارت کار مجوز داشته و تمامی این سایت ها باید در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده باشند و ضمن دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک، همه مجوزهای مورد نیاز را اخذ کرده باشند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از کاربران خواست: پیش از اطمینان کامل از قانونی بودن فعالیت هر سایتی، هیچ گونه مبلغی را به حساب های درخواست شده واریز نکرده و به لینک های ناشناسی که در شبکه های اجتماعی، اقدام به تبلیغ کاریابی می کنند، اعتنا نکنند.