تابستان بحرانی در حوزه آب شرب برای گلستان در راه است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گلستان از شرایط سخت و بحرانی در حوزه تامین آب شرب در تابستان سال ۱۴۰۰ در استان خبر داد .

به گزارش ساجد خبر، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، بهزاد هرمزی با اعلام این خبر که تابستان سختی از نظر توزیع آب شرب برای استان است گفت:وظیفه پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان در این سال بسیار سخت و دشوار است و باید با همت و تلاش بیشتر و بی وقفه بکوشیم که تابستان امسال را با کمترین مشکلی از لحاظ توزیع آب شرب پشت سر بگذاریم.

او افزود: برای پیشگیری از بحران آب باید از ظرفیت دستگاه‌های دیگر در استان استفاده کرد و در این شرایط شیوع بیماری کرونا، آب سالم و بهداشتی و پایدار را به منازل هم استانی‌ها برسانیم.

هرمزی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و کاهش شدید بارندگی در سال آبی جاری سعی بر آن شد که با تجهیز و مهندسی مجدد چاه‌ها و منابع تامین آب شرب استان و پایش و نظارت بر کیفیت آب و همچنین برگزاری جلسات متعدد با مدیران و کارشناسان امور تابعه شرکت تا حد امکان از بروز مشکل در تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ و چاه‌ها و بطور کلی منابع تامین آب شرب جلوگیری کنیم و پرسنل این شرکت باید با تلاش مضاعف ارائه خدمات مستمر و مطلوب به جامعه مخاطب را داشته باشند.

هرمزی با توجه به اهمیت اصلاح الگوی مصرف آب در بین هم استانی‌ها گفت: در کنار تمام تلاش همکاران ما در این شرکت اقدامات لازم در راستای محور‌های مدیریت تقاضا و مصرف، فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب، تداوم خدمات رسانی و افزایش تولید و همچنین مدیریت منابع آب با همکاری شرکت آب منطقه‌ای در دست اقدام و پیگیری است.

او گفت: بنابراین اصلاح الگوی مصرف آب از سوی مشترکین ضروریست، در غیر اینصورت تابستان بسیار سختی از لحاظ توزیع آب شرب خواهیم داشت و ما از مردم شریف و فهیم استان تقاضا داریم با مدیریت مصرف بهینه و نشر فرهنگ صحیح مصرف آب به یاری همکاران ما در شرکت آب و فاضلاب استان گلستان بیایند.