مدير كل شيلات گلستان:

سرمایه گذاران بخش “پرورش ماهی در دریا” نیازمند حمایت هستند

مدير كل شيلات گلستان ضمن تاكيد بر تسريع و راه اندازي طرح هاي پرورش ماهي در دريا گفت: تمام متوليان و دستگاههاي مرتبط بايد در جهت رفع موانع توليد و تسريع در روند امورات سرمايه گذاران بخش پرورش ماهي در دريا همت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان  سید جواد قدس علوی در جلسه ای با موضوع الزامات، نحوه صدور و تمدید مجوزهای پروژه های طرح پرورش ماهی در دریا که با حضور نمایندگان دامپزشکی و نظام مهندسی استان برگزار شد، خاطر اظهار کرد: پیگیری صدور و تمدید پروانه های بهره برداری پرورش دهندگان از مهم ترین اولویت های شیلات استان می باشد که بر این اساس تاکنون طی جلسات مختلف با دستگاه های متولی و مربوطه مجوز پرورش برای ۱۰ متقاضی اخذ شده است.

وی افزود: همچنین متقاضیانی که تاکنون فعالیتی در این زمینه نداشته و تنها به اخذ پروانه اقدام نموده اند به زودی با تشکیل کمیسیونی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، پروانه بهره برداری آنها ابطال خواهد شد.

مدیر کل شیلات گلستان احداث سایت پشتیبان و اسکله شناور را یکی از مهمترین نیازهای طرح پرورش ماهی در دریا عنوان کرد و یادآور شد: پیگیری های لازم از سوی شیلات نسبت به شروع عملیات اجرایی احداث سایت پشتیبان و اسکله شناور در مناطق مورد مطالعه در حال انجام است که انتظار می رود به زودی فعالیت احداث این دو پروژه نیز آغاز گردد.

با بیان اینکه در افق ۱۴۰۴ تولید ۷۰۰ تن ماهی در پهنه آبی دریای خزر با استفاده از طرح پرورش ماهی در دریا، پیش بینی شده است خاطرنشان کرد: این طرح در دو دهه اخیر به عنوان یکی از ظرفیتهای بکر توسعه آبزی پروری در کشور مطرح شده است که گلستان به عنوان مبتکر و مبدع این طرح توانست تولید خود را از ۵۸ تن در سال ۹۲ به ۱۵۰ تن در سال ۹۹ ارتقا دهد.

مهندس قدس علوی در پایان گفت: در حال حاضر ۵۸ قفس و پن با ظرفیت تولید ۲۰۰ تن و اشتغال زایی ۶۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در سواحل استان جانمایی و مشغول فعالیت هستند.